Aktualności

Serial produkowany przez stację BBC Two, „Death and Nightingales”, ma już pełną obsadę, wśród której znalazł się Jamie Dornan.

Aktor znany jest szerszej publiczności głównie z cyklu filmów „50 Shades of Grey”, gdzie wcielił się w tytułowego bohatera. Po zakończonych zdjęciach do tej serii Dornan przeniósł się bliżej własnego domu, czyli na Wyspy Brytyjskie, chcąc częściej grać w tamtejszych produkcjach. Założenie to szybko, jak widać, zrealizował. Serial „Death and Nightingales” opiera się na książce autorstwa Eugene'a McCabe'a wydanej pod tym samym tytułem w 1992 roku.

Jamie Dornan, Death and Nightingales, BBC Two, The Fall
Kadr z serialu „The Fall”, w którym Dornan zagrał jedną z głównych ról

Produkcja przedstawi losy młodej kobiety, Beth Winters, która postanawia porzucić dotychczasowe życie pod twardą ręką ojca i uciec z Liamem Wardem (w tej roli Dornan). Akcja dziać się będzie w roku 1885, nieopodal miasteczka Fermanagh, gdzie nikt tak naprawdę sobie nie ufa, bowiem każdy z mieszkańców jest podejrzliwy w stosunku do nowych, ale i starych sąsiadów.

W serialu obok Dornana zagrają również: Matthew Rhys („The Americans”) oraz Ann Skeley („Red Rock”). Scenariusz napisał Allan Cubbit („The Fall”). Zdjęcia mają rozpocząć się już tego lata w Irlandii.

Źródło: denofgeek.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.