Aktualności

Po tym, jak trzy tygodnie temu doszło do przejęcia 21st Century Fox przez Disneya, wielu miłośników filmów i seriali zadawało sobie pytanie, co się stanie z ich ulubionymi produkcjami. Dziś znamy już wstępne przewidywania co do czekających nas zmian.

14 grudnia 2017 roku doszło do fuzji dwóch bardzo dobrze znanych fanom popkultury korporacji. Wykupienie 21st Century Fox, w której skład wchodzą m.in. stacje telewizyjne FOX, FX, National Geographic, a także platforma Hulu, odbiło się w świecie szerokim echem. Szczególnie niepewnie podeszli do sprawy widzowie seriali, gdyż tego typu transakcja mogłaby wpłynąć na losy wielu popularnych produkcji.

Jedną z plotek obaliła w wywiadzie dyrektor FOX Television Group – Dana Walden. Zaprzeczyła ona pogłoskom, jakoby w planach było przeniesienie kilku seriali stacji FOX do ABC.

Dodatkowo jeden z udziałowców FOX TV Group – Garry Newman – powiedział:

Tak naprawdę nie możemy być pewni, co nas czeka. Musimy działać tak, jak gdyby umowa nigdy nie została zawarta. Stacja wyemituje w tym roku podobną ilość seriali co w poprzednich latach, więc jeśli nadejdą zmiany, to jesteśmy na nie gotowi.

Choć Grupa Telewizyjna FOX nie zamierza odłączać się od korporacji 21st Century, to Newman zapewnia nas, że fuzja w żaden sposób nie wpłynie na treści prezentowane w serialach należących do poszczególnych stacji.

[Przedstawiciele Disneya] byli dla nas niezwykle mili i bardzo podobały im się nasze produkcje. Spodziewamy się więc, że nie będą ingerować w działania stacji oraz zmieniać seriali na bardziej odpowiednie dla młodszych widzów.

Szczegóły zawartej 14 grudnia transakcji wciąż są uzgadniane i nadal nie wiemy, kiedy możemy oczekiwać pierwszych zmian w działalności firm. Póki co wszystko wskazuje jednak na to, że serialowa widownia nie odczuje zbyt mocno zakulisowych przetasowań. 

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności