Aktualności

Fani książkowej wersji mogą być zadowoleni, bo wszystko wskazuje na to, że już niedługo zobaczymy nowe wcielenie bohatera, tym razem odpowiadające jego opisowi.

Jack Reacher to bohater serii powieści sensacyjnych, które napisał Lee Child. Były major Żandarmerii Wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych podróżuje po kraju i podejmuje się wielu nietypowych prac oraz zajmuje się badaniem podejrzanych i często niebezpiecznych sytuacji. Książkowy bohater ma 195 cm wzrostu. Powstały dwa filmy, w których główną rolę odgrywał Tom Cruise.

Pod koniec sierpnia informowaliśmy o planach stworzenia serialu opowiadającego o losach Jacka Reachera. Najnowsze wieści od samego twórcy postaci mówią o nowej umowie, mającej na celu stworzenie serialowej wersji przygód Reachera. Oznacza to jednocześnie koniec filmów z Tomem Cruise’em w tej roli, nie wystąpi on również w zapowiadanej produkcji telewizyjnej. Stworzeniem serialu zajmą się prawdopodobnie studia Skydance Television i Paramount Television, powiązane z wytwórniami odpowiadzialnymi za filmowe wersje. Projekt jest we wstępnej fazie tworzenia. Jak powiedział sam Child:

Bardzo dobrze pracowało mi się z Cruise’em. Jest naprawdę miłym człowiekiem. Świetnie się razem bawiliśmy. Ale ostatecznie czytelnicy mają rację. Wzrost Reachera jest niezwykle ważny i to spora część tego, kim jest… Dlatego zdecydowałem, że nie będzie kolejnych filmów z Tomem Cruise’em. Zamiast tego zabierzemy ten projekt do Netflixa albo w podobne miejsce. Długoterminowy serial telewizyjny, z kompletnie nowym aktorem w roli. Przedstawimy historię od nowa i postaramy sie znaleźć idealnego odtwórcę.

jack reacher, serial, tom cruise, lee child
Kadr z filmu „Jack Reacher”

Nie jest jeszcze jasne, która stacja telewizyjna bądź platforma miałaby zająć się emisją serialu.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności