Aktualności

Za sprawą podpisanego dwa lata temu kontraktu Shonda Rhimes stworzy dla platformy Netflix aż osiem seriali. Właśnie poznaliśmy obsadę pierwszego z nich.

Inspirowane artykułem New Yorkera, „Inventing Anna” skupi się na postaci nowojorskiej dziennikarki, Vivian, która będzie pracować nad sprawą Anny Delvey – niemieckiej dziedziczki fortuny oraz instagramerki, która „skradła nie tylko serca miejskiej społeczności, ale także ich pieniądze”. Serial spróbuje odpowiedzieć na pytanie, kim tak naprawdę jest Anna: zwykłą oszustką czy może uosobieniem nowego amerykańskiego snu? Będziemy mieli okazję śledzić zabawną, a przy tym także mroczną relację obu pań oraz starania Vivian, by odkryć całą prawdę, zanim będzie to niemożliwe.

Udostępnione zostały także oficjalne opisy postaci: 

Vivian (Anna Chlumsky „Veep”) jest reporterką, która stara się uratować swoją karierę dzięki głośnej historii. I to właśnie  Anna Delvey może być jej złotym biletem – jest więc gotowa stawić czoła każdemu problemowi, aby go zdobyć. Ale kiedy pracuje nad historią oszustki, pojawia się jeden problem, którego nigdy by się nie spodziewała – sama Anna. Im dalej Vivian podąża za prawdą o przestępczyni, tym bardziej staje się przywiązana do Anny.

Sama Anna (Julia Garner „Ozark”) określana jest jako młoda kobieta z europejskim akcentem, która podbija Nowy Jork. Zarówno jako genialna businesswoman, jak i jako oszustka, Anna wzbudza lojalność, współczucie, pogardę, a jednocześnie zostawia za sobą mnóstwo trupów. 

Inventing Anna
Shonda Rhimes oraz obsada serialu „Inventing Anna”

Rachel (Katie Lowes „Scandal”) to bezkrytyczna naśladowczyni Anny, której obsesja niemal rujnuje jej pracę, życie i konto bankowe. Ale chociaż jej relacja z Anną jest jej największym błędem, kobieta, którą staje się z powodu Anny, może być największym dziełem słynnej oszustki. 

Laverne Cox („Orange is the New Black”) zagra Kacy Duke, będącą osobistą trenerką i coachem gwiazd. Kiedy znajduje się w samym centrum problemów stworzonych przez Annę, jest na tyle dojrzała, by trzymać się z dala od kłopotów. Jednak wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewa, staje się pomocą nie tylko dla Anny.

Neff (Alexis Floyd „The Bold Type”) to aspirująca twórczyni filmów, która pracuje jako konsjerż w jednym z nowojorskich hoteli. Zna swoje miasto oraz jego mieszkańców, jest także o wiele bardziej złożoną osobą niż sądzi większość. Przyciąga ją urok osobisty Anny, jednak pomimo namiętności i lojalności, jaką ją darzy, nie jest głupia. 

Shonda Rhymes znana jest przede wszystkim z bycia twórczynią najpopularniejszych seriali stacji ABC m.in. „Grey’s Anatomy”, „Scandal” czy „Station 19”. W ramach podpisanego z platformą Netflix kontraktu pracuje obecnie nad ośmioma produkcjami, w tym nad serialem o kulisach życia w Białym Domu oraz serialem o życiu w londyńskiej klasie wyższej. 

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności