Aktualności

Fani serialu „The 100” z niecierpliwością oczekują premiery kolejnego sezonu produkcji. Nowe odcinki zobaczymy już za dwa miesiące z małym hakiem. Do tej pory twórcy nie podzielili się zwiastunem nadchodzącego sezonu, jednak podsycają ciekawość za pomocą zdjęć zza kulis oraz informacji na temat nowych bohaterów. Uwaga – mogą pojawić się spoilery!

„The 100” to serial luźno oparty o trylogię Kass Morgan. Po zabójczej wojnie nuklearnej ocalała ludzkość zamieszkała na statku kosmicznym Arka. Pewnego dnia setka więźniów zostaje zesłana na Ziemię w ramach misji mającej na celu sprawdzenie panujących tam warunków.

Produkcja od pierwszych odcinków podbiła serca serialomaniaków. Wysokie wyniki oglądalności i dobre opinie – m. in 88% na portalu rottentomatoes.com – spowodowały zamówienia na kolejne sezony. Fani oczekują obecnie premiery 5. serii, zaś Twitter aż huczy od teorii.

Zobaczmy jakie oficjalne informacje posiadamy na temat 5. sezonu. Poznaliśmy tytuł premierowego odcinka nowej serii – „Eden”, kolejne epizody będą nosić natomiast tytuły „Secret Weapon” oraz „Pandora’s Box”. 

zdjęcie promujące, twitter, the 100, 5 sezonu, the cw
Zdjęcie promujące / Twitter
 

5.sezon będzie obfitował w nowych bohaterów. Na początek mała zmiana castingowa. Dziewczyna przygarnięta przez Clarke, którą w finale poprzedniej serii odgrywała Imogen Tear, zyska nową twarz. W postać wcieli się Lola Flanery, znana z roli w serialu „Shadowhunters”. Aktorka grająca Echo, Tasya Teles, awansowała do obsady regularnej, co sugeruje, że możemy oczekiwać rozwinięcia jej wątku. Do obsady dołączy Ivana Milicevic („Gotham”). Jej bohaterka opisywana jest jako bezwzględny strateg.

W roli „tego złego” w nadchodzącym sezonie zobaczymy Williama Millera, którego postać – Robert McCreary – słynie z brutalnych metod i przemocy. Do obsady dołączy także Mike Dopud („Power”), wcielając się w Visiona, więźnia ze statku, który wylądował w finale 4. sezonu. Mężczyzna będzie bezwzględnym mordercą, który okaże się trudnym przeciwnikiem dla głównych bohaterów.

William Miller, the 100, 5.sezon, the cw
William Miller w „Hispania, la leyenda”
 

Jordan Bolger („Peaky Blinders”) wcieli się w rolę Zeke’a Shawa. Uzależniony od narkotyków mężczyzna opisywany jest jako pasjonat kosmosu. To zainteresowanie doprowadziło do wysłania go na misję do układu słonecznego – teraz jednak wróci na Ziemię. 

„The 100” powraca 24 kwietnia tego roku.

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The 100

Po zabójczej wojnie nuklearnej ocaleni ludzie zamieszkali na Arce znajdującej się w kosmosie. By sprawdzić bezpieczeństwo dawnego domu, kanclerz wysyła na Ziemię …