Aktualności

Nie najlepsze doniesienia przywędrowały z obozu Amazona. Kilka dni temu ogłoszono, że pożegnamy się aż z trzema produkcjami spod znaku Prime Video: „I love Dick”, „Jean-Claude Van Johnson” i „One Mississippi”.

Zaskakujący news wydaje się być w zgodzie z obecną polityką internetowego giganta – i w zupełnej sprzeczności z tym, czego życzył sobie (były już) szef Amazon Studios, Roy Pierce. Plotki głoszą, że za nową strategią stoi sam założyciel serwisu, Jeff Bezos, który – pozbywając się oryginalnych, quasi-netflixowych produkcji – chce postawić na nieco większe formaty, które będą miały szansę spisać się dobrze na arenie międzynarodowej. 

W związku z czym, jak podaje Variety, Amazon pozbywa się trzech produkcji: „I love Dick”, „Jean-Claude Van Johnson” i uznanego przez krytyków i publiczność  „One Mississippi”. Wszystkie trzy były produkowane za kadencji Pierce’a, zwolnionego w ubiegłym roku na skutek śledztwa w sprawie molestowania. Jego odejście sporo namieszało w strukturach Amazona, jednak nie zatrzymało potężnej machiny, jaką jest Prime: na tegorocznych Złotych Globach Amazon triumfował z serią „The Marvelous Mrs. Maisel”, której kontynuacja jest zresztą w drodze – nie wspominając o innych projektach, którymi w nadchodzących miesiącach Prime zamierza uraczyć swoich widzów.

One Mississippi, Amazon Prime Video, Amazon,skasowane
Kadr z serialu „One Mississippi”
 

Wciąż nieznana jest jednak przyszłość serialu „Transparent”. Po tym, jak aktor Jeffrey Tambor został oskarżony o molestowanie seksualne, piąty sezon wciąż stoi pod znakiem zapytania. 

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale


Jean-Claude Van Johnson

Jean-Claude Van Damme to światowej sławy gwiazda sztuk walki i filmu. Zna go każdy. Ale nie każdy wie, że pracuje też jako tajny agent pod pseudonimem Johnson. …