Aktualności

Smutna wiadomość dla fanów komiksów z serii „Locke & Key” – Hulu zrezygnowało z tworzenia serialu na ich podstawie. Twórcy nie tracą jeszcze nadziei i szukają innej stacji.

„Locke & Key” to seria komiksów autorstwa Joego Hilla (syna Stephena Kinga) z rysunkami Gabriela Rodrígueza. Utrzymane w konwencji horroru, opowiadają o rodzinie Locke’ów – rodzeństwo Tyler, Kinsey i Bode wraz z matką, Niną, wprowadzają się do starego domu, należącego do ich tragicznie zmarłego ojca. Sam dom skrywa mnóstwo sekretów, a klucze do różnych drzwi posiadają magiczną moc. Zdobyć klucze chce istota zwana Dodge, która za ich pomocą pragnie otworzyć drzwi piekieł.

Hulu zamówiło pilota produkcji, będącej adaptacją komiksów, w kwietniu ubiegłego roku. Efekt końcowy najwidoczniej nie przypadł jednak do gustu władzom stacji, która postanowiła zrezygnować z serialu. Podczas odbywającego się w marcu Festiwalu Filmowego SXSW aktorka Samantha Mathis („Under the Dome”, „The Strain”), która zagrała w rzeczonym pilocie i miała wystąpić w dalszej części serialu, zdradziła w wywiadzie dla portalu Cultured Vultures następującą rzecz:

Zagrałam w odcinku pilotażowym serialu Hulu „Locke & Key”, ale nie dostał on zamówienia na cały sezon. [Twórcy] próbują sprzedać go Amazonowi, Netflixowi, Apple, wszędzie gdzie się da. Kto wie, może gdzieś znajdzie swoje miejsce.

Locke & Key, Hulu, adaptacja komiksów, serial
Ekipa odpowiedzialna za produkcję podczas kręcenia pilota – Barbara Muschietti, Lindsey Springer i Andy Muschietti (reżyser)

 

Nie jest to pierwsza próba stworzenia serialu bazującego na tej serii komiksów – poprzednio zabierała się za to stacja FOX w latach 2010/2011. Nakręcono pilotażowy odcinek, jednak FOX zrezygnował z projektu i nie udało się sprzedać serialu innym stacjom. Odcinek został pokazany fanom podczas konwentu San Diego Comic Con, gdzie został dobrze przyjęty.

Odcinek pilotażowy dla Hulu nakręcił Andy Muschietti („It”), a za scenariusz odpowiadał sam autor komiksów, Joe Hill. W obsadzie znaleźli się: Megan Charpentier („It”), Nate Corddry („Mom”), Bobby Daniels („Bedtime Stories for Men”), Danny Glover (seria filmów „Lethal Weapon”), Jack Mulhern, Frances O'Connor („Troy: Fall of a City”), Jackson Robert Scott („It”), Owen Teague („It”), David Webster oraz Samantha Mathis.

Źródło: culturedvultures.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.