Aktualności

Jak aktor znany przede wszystkim z roli doktora House'a sprawdzi się w roli księcia Edynburga? Być może dowiemy się tego już w trzecim sezonie „The Crown”, gdzie Hugh Laurie prawdopodobnie zagra właśnie męża królowej Elżbiety – Filipa.

Jak informuje Daily Mail, Hugh Laurie znalazł się na krótkiej liście kandydatów do roli księcia Filipa w trzecim sezonie „The Crown”. Aktor miałby zastąpić Matta Smitha, który sportretował młodszego Filipa, zarówno w pierwszej, jak i drugiej serii. Do niedawna mówiło się, że nowym księciem Edynburga zostanie znany z „Manhunt: Unabomber” Paul Bettany, ale aktor zrezygnował z udziału w produkcji. 

„The Crown” przedstawia historię obecnej królowej Anglii – Elżbiety II. Akcja serialu rozpoczyna się w roku 1947 – podczas przygotowań do ślubu z księciem Filipem. Młoda, delikatna kobieta musi nauczyć się godzić ze sobą obowiązki władczyni oraz żony.

Hugh Laurie, The Crown, Netflix
Hugh Laurie

 

Po zakończeniu „House M.D.”, amerykańskiego aktora mogliśmy oglądać chociażby w „Veep”, „The Night Manager” czy „Chance”. Ostatnia z produkcji, w której Laurie wcielał się w rolę psychiatry Eldona Chance’a, została niedawno skasowana przez platformę Hulu po dwóch sezonach.

Hugh Laurie jako starszy książę Filip? Takiego rozwiązania nie wyklucza twórca serialu Peter Morgan, który stwierdził, że bardzo chętnie zobaczyłby aktora w swojej produkcji. Morgan potwierdził już, że w nowym sezonie „The Crown” jako królową Elżbietę oglądać będziemy Olivię Colman, która zastąpi w tej roli Claire Foy, a także Helenę Bonham Carter jako nową księżniczkę Małgorzatę. 

Drugi sezon serialu zadebiutował 8 grudnia 2017 roku. Można się zatem spodziewać, że na kontynuację produkcji przyjdzie nam poczekać jeszcze przynajmniej kilka miesięcy. 

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Crown

Królowa Elżbieta jest symbolem Anglii i autorytetem. Akcja serialu opisującego jej losy rozpoczyna się w roku 1947 – podczas przygotowań do ślubu z księciem Filipem. …