Aktualności

Nowy rok już nadszedł, a wraz z nim Netflix udostępnił na swojej platformie datę premiery oraz zapowiedź 2. sezonu „A Series of Unfortunate Events”. Jeśli nie straszny wam Hrabia Olaf i jego mroczne podstępy, to jak najprędzej obejrzyjcie udostępniony materiał. Produkcja powróci z nowymi odcinkami już wiosną.

„A Series of Unfortunate Events” to adaptacja cyklu książek autorstwa Daniela Handlera, który wydał je pod pseudonimem Lemony Snicket. Opowiada o trójce rodzeństwa Baudelaire, zmuszonych do ciągłej ucieczki przed złym Hrabią Olafem, pragnącym zdobyć majątek, zostawiony im przez rodziców. Dzieci spotykają ciągle przykre wydarzenia, mocno powiązane z postacią ich głównego wroga.

Netflix dzisiejszego ranka się poinformował o dacie premiery nowej serii. Wszystkie odcinki 2. sezonu „A Series of Unfortunate Events” zostaną udostępnione na platformie streamingowej 30 marca. Dodatkowo na stronie pojawiła się pełna zapowiedź nadchodzącego sezonu:

 

Składająca się z 10 odcinków kolejna odsłona „A Series of Unfortunate Events” przedstawi wydarzenia z kolejnych pięciu książek (tomy 5-9). Pierwszy sezon produkcji został bardzo dobrze odebrany, trafiając zarówno w gusta fanów książek, jak i osób niezaznajomionych z historią. W serwisie Rotten Tomatoes osiągnął wynik 93% „świeżości” i ocenę 8,06/10. Nic dziwnego, że Netflix zdecydował się kontynuować serię, poprzez zamówienie dwóch kolejnych sezonów. Pozwoli to na przedstawienie wydarzeń ze wszystkich książek.

W nadchodzącym sezonie ponownie ujrzymy Neila Patricka Harrisa („How I Met Your Mother”) w roli złego Hrabiego Olafa, Patricka Warburtona („Rules of Engagement”) jako narratora Lemony’ego Snicketa oraz Malinę Weissman, Louisa Hynesa i Persley Smith jako rodzeństwo Baudelaire’ów. Do obsady dołączy Lucy Punch („Ben and Kate”), która wcieli się w Esmé Squalor.

Historia rodziny Bodlerów nie zakończy się na drugim sezonie – Netflix już jakiś czas temu temu podjął decyzje o zamówieniu trzeciej serii produkcji.

Źródło: Netflix

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

A Series of Unfortunate Events

Wioletka, Klaus i Słoneczko po nieoczekiwanej śmierci rodziców mają zostać oddani do najbliższego krewnego, tak jak zostało napisane to w testamencie. Przez pomyłkę …