Aktualności

Pierwsze zdjęcia z nowego serialu Ryana Murphy'ego olśniewają swym przepychem i klasą oraz potwierdzają, że będzie to prawdziwy list miłosny do Złotej Ery Hollywood.

„Hollywood” to 10-odcinkowy miniserial rozgrywający się w latach 40. XX wieku. Skupi się na początkujących aktorach i ludziach z branży filmowej, którzy starają się przetrwać za wszelką cenę w Los Angeles, a przede wszystkim odnieść tam sukces. Nie jest im łatwo, bo Fabryka Snów tamtych lat to miejsce pełne systemowych niesprawiedliwości i dyskryminacji ze względy na płeć, rasę oraz orientację seksualną. Widz będzie obserwować zmaganie każdego z bohaterów i powoli odkryje sekrety kryjące się za Złotą Kurtyną. Murphy wielokrotnie mówił o tym serialu jako o „liście miłosnym do Złotej Ery Hollywood”, kiedy to największe gwiazdy filmu odnosiły sukcesy, a koszty produkcji opiewały na niebotyczne sumy. 

Sądząc po zdjęciach, twórcy „Glee” oraz „American Crime Story” udało się w pełni oddać klimat i przepych tego miejsca, a gwiazdorska obsada jedynie potęguje to wrażenie. 

Hollywood, Netflix

Hollywood, Netflix

Hollywood, Netflix

Hollywood, Netflix

W obsadzie znaleźli się Darren Criss („American Crime Story”), Jeremy Pope („The Ranger”), David Corenswet („The Politician”), Patti LuPone („Penny Dreadful”), Jake Picking („Horse Girl”), Laura Harrier („Spider-Man: Homecoming), Jim Parsons („The Big Bang Theory”), Dylan McDermott („The Perks of Being Wallflower”), Holland Taylor („Legally Blonde”) oraz Samara Weaving („Ready or Not).

Hollywood, Netflix

Hollywood, Netflix

Hollywood, Netflix

Scenariusz został napisany przez Ryana Murphy’ego, Iana Brennana („Glee”, „The Politician”) oraz Janet Mock („Pose”), którzy wraz z Alexis Martin Woodall („Pose”, „American Crime Story”) są również producentami wykonawczymi serialu.

Hollywood, Netflix

Hollywood, Netflix

Hollywood, Netflix

Będzie to drugi projekt Murphy’ego dla Netflixa – wcześniej stworzył on „The Politician” z Benem Plattem w roli głównej. W planach ma jeszcze m.in. „Consent” o przypadkach molestowań w miejscu pracy czy „Ratched”, będące spin-offem „Lotu nad kukułczym gniazdem”. 

Premiera 1 maja na platformie Netflix. 

Źródło: Netflix

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności