Aktualności

Philip Hinchcliffe, były producent serialu „Doctor Who” za czasów ery Classic, ujawnił, jakie miał wówczas plany w związku z Czwartym Doktorem.

Era Hinchcliffe’a przypadała na lata 1974-1977 i jest uważana przez fanów za jedną z najlepszych w dziejach serii o przygodach kosmity w niebieskiej budce. Producent współpracował wtedy z Tomem Bakerem, wcielającym się w czwartą inkarnację Władcy Czasu, którego cechami charakterystycznymi był długi, kolorowy szalik i miłość do żelków.

Okazuje się, że Hinchcliffe miał zamiar wypuścić jeden sezon więcej z udziałem Czwartego Doktora. Producent planował dla niego przygody w stylu Indiany Jonesa – bohater miał być odkrywcą i badaczem. Został nawet stworzony jeden scenariusz w takim klimacie, który Hinchcliffe wysłał do jego następców po swoim odejściu.

czwarty doktor, doctor who, doktor who, fourth doctor, tom baker
Czwarty Doktor

Niestety, członkowie ekipy uznali, że zaprezentowany pomysł jest zbyt kosztowny, więc nie podejmą się jego realizacji. Idea miała także być skierowana raczej do starszego grona odbiorców.

Przy okazji nagrywania materiału na potrzeby wydania dwunastego sezonu na Blu-ray, Hinchcliffe zaznaczył, że Russell T Davis i Steven Moffat, którzy prowadzili erę New Who, bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem, dokonali dobrych wyborów i podnieśli ogólną jakość „Doctora Who”.

Źródło: digitalspy.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Doctor Who

Rose Tyler pracuje w domu towarowym w Londynie. Prowadzi monotonne, przeciętne życie, do momentu, w którym manekiny sklepowe próbują ją zabić. Ratuje ją nieznajomy, …