Aktualności

Firma Bad Wolf poinformowała, że wkrótce zacznie się produkcja długo oczekiwanego serialu telewizyjnego pt.  „His Dark Materials”.

W 2015 roku stacja BBC poinformowała, że razem z firmą Bad Wolf podejmie się pracy nad adaptacją  „His Dark Materials”. Historia doczekała się sztuki teatralnej, powieści graficznej oraz przeniesienia pierwszej części na duży ekran. 

Historia skupia się na dwóch równoleglych wymiarach, w których żyje Lyra Belacq oraz Will Parry. W trylogii wystepuje wiele unikatowych, fantastycznych elementów świata przedstawionego, takich jak pancerne niedźwiedzie czy dajmony (dusza pod postacią zwierzęcia obrazująca charakter jej właściciela). Jest jedną z najpopularniejszych książek science fiction dla dzieci i młodzieży.

His Dark Materials, BBC, The Golden Compass
Kadr z filmu „The Golden Compass”

Walijska firma Bad Wolf została założona przez Jane Tranter i Julie Gardner. Mieli swój udział w odnowieniu m.in. „Doctora Who”. „His Dark Materials” są prawdopodobnie ich najbardziej prestiżowym projektem. Filmowa wersja z z 2007 roku spotkała się z negatywnymi opiniami ze względu na słabe przedstawienie powieści science fiction. Fani twórczości Philipa Pullmana żywią nadzieję, że BBC przedstawi historię rzetelnie i odpowiednio ukaże światy głównych bohaterów. 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie wyemitowany pierwszy sezon. Nieznana jest również obsada. Pojawiają się jednak spekulacje, że premiera nastąpi najwcześniej w 2019 roku.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.