Aktualności

Znamy coraz więcej szczegółów serialowej adaptacji „His Dark Materials”. Okazuje się, że do obsady dołączyli James McAvoy, Clarke Peters i Ruth Wilson. W kogo się wcielą?

„His Dark Materials” skupia się na dwóch równoległych wymiarach, w których żyją Lyra Belacq oraz Will Parry. W trylogii występuje wiele unikatowych, fantastycznych elementów świata przedstawionego, takich jak pancerne niedźwiedzie czy dajmony (dusza pod postacią zwierzęcia, obrazująca charakter jej właściciela). Jest to jedna z najpopularniejszych książek science-fiction dla dzieci i młodzieży.

James McAvoy (seria „X-Men”) wcieli się w Lorda Asriela – ojca głównej bohaterki, zaś Ruth Wilson („The Affair”) w matkę dziewczynki. Z kolei Clarke Peters („Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”) został obsadzony w roli mistrza, który zajmuje się wychowaniem Lyry.

James McAvoy, Ruth Wilson, Clarke Peters, His Dark Materials, Mroczne Materie, BBC
James McAvoy, który wcieli się w Lorda Asriela

W 2007 roku podjęto pierwszą próbę ekranizacji „His Dark Materials”. Niestety, film „The Golden Compass” nie spotkał się ze zbyt dobrymi opiniami. Fani zwrócili uwagę na zbyt duże różnice pomiędzy produkcją a książkowym pierwowzorem. 

Pierwszy sezon będzie składał się z ośmiu odcinków. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: spoilertv.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności