Aktualności

Niedawno informowaliśmy o przedłużeniu serialu „His Dark Materials” o kolejny sezon, jeszcze przed premierą. Teraz okazuje się, że stacja BBC odpowiedzialna za produkcję zyskała mocnego partnera w postaci stacji HBO.

„His Dark Materials” będzie jednym z najdroższych brytyjskich seriali. Historia bazuje na trylogii książek Philipa Pullmana. Serial opowie historię Lyry (w tej roli Dafne Keen), przeciętnej, ale bardzo odważnej młodej dziewczyny z innego świata. Jej poszukiwania zaginionego przyjaciela odkrywają złowieszczą intrygę z porywanymi dziećmi i rozpoczynają przygodę w celu zbadania fenomenu zwanego Pyłem. Podróżując przez wieloświat równoległych wymiarów, w tym i nasz, Lyra spotyka zdeterminowanego i odważnego chłopca o imieniu Will. Razem napotykają niesamowite stworzenia i wpadają na trop niebezpiecznych sekretów, a losy zarówno żyjących, jak i zmarłych są w ich rękach.

Stacja HBO będzie współproducentem serialu. Na mocy umowy HBO odpowie również za dystrybucję serialu poza terenem Wielkiej Brytanii. To bardzo dobra wiadomość dla nas, bo oznacza, że serial będzie do obejrzenia na jednym z kanałów stacji, jak i platformie HBO Go.

the golden compass, złoty kompas, his dark material, serial, bbc, hbo
Kadr z filmowej adaptacji pierwszej części cyklu – „The Golden Compass”
 
 

W serialu wystąpią: Dafne Keen („Logan”), James McAvoy („Split”), Ruth Wilson („Luther”), Lin-Manuel Miranda (musical „Hamilton”), Anne-Marie Duff („Suffragette”), Clarke Peters („Chance”), Ariyon Bakare („Jonathan Strange & Mr Norrell”), Will Keen („The Crown”), Ian Gelder („Torchwood”), Georgina Campbell („Broadchurch”), Lewin Lloyd („Taboo”), Lucian Msamati („Kiri”), James Cosmo („Game of Thrones”), Daniel Frogson („Joe All Alone”), Tyler Howitt, Ruta Gedmintas („The Strain”), Mat Fraser („Loudermilk”), Geoff Bell („Kingsman: The Secret Service”) i Simon Manyonda („Neil Gaiman's Likely Stories”). Za scenariusz odpowiada Jack Thorne („Wonder”), a głównym reżyserem został Tom Hooper („Les Misérables”).

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w tym miesiącu w Cardiff, w Walii. Zarówno pierwszy jak i drugi sezon składać się będą z ośmiu odcinków. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie nastąpi w 2019 roku.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności