Aktualności

Mamy świetne wiadomości dla fanów „His Dark Materials”. Wygląda na to, że historia doczeka się swojej kontynuacji.

„His Dark Materials” skupia się na dwóch równoległych wymiarach, w których żyją Lyra Belacq oraz Will Parry. W trylogii występuje wiele unikatowych, fantastycznych elementów świata przedstawionego, takich jak pancerne niedźwiedzie czy dajmony (dusze pod postacią zwierzęcia, obrazujące charakter jej właściciela). To jedna z najpopularniejszych książek science fiction dla dzieci i młodzieży. W serialu wystąpią m.in. James McAvoy (seria „X-Men”), Clarke Peters („Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”), Ruth Wilson („The Affair”) czy Lin-Manuel Miranda (musical „Hamilton”). 

Okazuje się, że mimo braku premiery pierwszego sezonu stacja BBC zdecydowała, że historia stworzona przez Pullmana doczeka się drugiego sezonu. On również ma się składać z ośmiu odcinków.

phillip pullman, his dark materials, mroczne materie, złoty kompas, magiczny nóż, bursztynowa luneta
Fragment filmu „The Golden Compass”

W 2007 roku podjęto pierwszą próbę ekranizacji „His Dark Materials”. Niestety, film „The Golden Compass” nie spotkał się ze zbyt dobrymi opiniami. Fani zwrócili uwagę na zbyt duże różnice pomiędzy produkcją a książkowym pierwowzorem. 

Pierwszy sezon będzie składał się z ośmiu odcinków. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności