Aktualności

Już niebawem Helen Mirren ponownie zasiądzie na królewskim tronie. Znana z roli Elżbiety II aktorka pojawi się w nowym serialu stacji HBO – „Catherine the Great”, gdzie sportretuje postać carycy Katarzyny Wielkiej.

Nowa produkcja HBO zbliża się wielkimi krokami. „Catherine the Great” opowie o końcowych latach panowania rosyjskiej carycy Katarzyny II. Według udostępnionych przez stację informacji, w głównej roli obsadzona została Helen Mirren – aktorka, która ma spore doświadczenie w odgrywaniu postaci silnych kobiet. 

Mirren znana jest przede wszystkim z ról w filmach: „Elizabeth I” oraz „The Queen”, gdzie wcielała się w postaci Elżbiety I oraz Elżbiety II. Za rolę w „The Queen” nagrodzona została zresztą Oscarem w kategorii „Najlepsza aktorka pierwszoplanowa”. Na uwagę zasługują również występy w „The Last Station”, „Woman in Gold” oraz „Hitchcock”. 

Helen Mirren, Catherine the Great, Elżbieta II, The Queen
Mirren jako królowa Elżbieta II
 

Aktorka jest zadowolona z możliwości odtworzenia kolejnej tak ważnej postaci historycznej:

Jestem bardzo podekscytowana możliwością sportretowania kobiecej postaci historycznej, która posiadała tak wielką władzę. Katarzyna zmieniła zasady dotyczące zasiadania kobiet na tronie, a sposób sprawowania przez nią rządów sprawił, że zyskała przydomek „wielka”.

 

Za kamerą „Catherine the Great” stanie Philip Martin („The Crown”), a autorem scenariusza miniserii jest Nigel Williams (“Elizabeth I,” “Wodehouse in Exile”). Za dystrybucję serialu, produkowanego przez Origin Pictures oraz New Pictures, odpowiedzialne będą HBO (na terenie USA) i Sky Atlantic (w Europie). 

Przybliżona data premiery produkcji wciąż jest nieznana

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.