1
Aktualności

HBO zapowiedziało, że już w przyszłym roku ruszą zdjęcia do kilkuodcinkowego serialu, opowiadającego o wydarzeniach w Czarnobylu z kwietnia 1986 roku.

Pięcioodcinkowy miniserial opowiadać będzie o fizyku nuklearnym, który z polecenia Kremla ma ponownie zbadać przyczyny katastrofalnej w skutkach awarii w Czarnobylu, do której doszło wiosną 1986 roku. Fabuła ma odpowiedzieć na pytania jak i dlaczego doszło do tego wypadku, skupiając się na losach cichych bohaterów, którzy próbowali walczyć z nuklearnym żywiołem.

Prezes HBO Miniseries, Kary Antholis, tak mówi o serialu:

Od momentu, w którym Craig Mazin opowiedział nam tę historię, byliśmy przekonani, że trzeba tę opowieść o horrorze i odkupieniu pokazać ludziom. Będzie pochłaniać i wkurzać wszystkich na całym świecie.

Nagłówek z gazety, trzy dni po katastrofie

 

W obsadzie znajdą się takie gwiazdy jak Stellan Skarsgard („River”) oraz Jared Harris („The Crown”). Scenariuszem zajmie się Craig Mazin („The Hunstman: Winter's War”), reżyserią Johan Renck.
 

Aktualizacja 19 marca 2018, godzina 23:40

HBO poinformowało, że do obsady serialu dołączyła utytułowana brytyjska aktorka Emily Watson („Genius”), która zagra postać Ulany Khomyuk.

Zdjęcia do serialu mają rozpocząć się w marcu 2018 roku i potrwają do września. Nie podano żadnej przybliżonej daty premiery.

Źródło: nordicdrama.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.