Aktualności

HBO nie chce kończyć swoich dwóch komedii – debiutujący „Barry”, jak i powracające z piątym sezonem „Silicon Valley” zostały przedłużone przez stację.

„Barry” opowiada historię popadającego w depresję płatnego zabójcy. Wszystko się zmienia, gdy jego nowym celem zostaje młody aktor; podążając za nim tytułowy bohater trafia na spotkanie lokalnej grupy teatralnej. Zostaje tam bardzo ciepło przyjęty i nabiera ochoty na rozpoczęcie kariery aktorskiej. Pozostaje tylko skończyć z dawną pracą, a to okazuje się nie tak łatwe, jak mogło się wydawać. Za stworzenie serialu odpowiada Alec Berg („Silicon Valley”) oraz Bill Hader, który odgrywa w nim główną rolę. Dodatkowo w obsadzie znaleźli się: Henry Winkler („Arrested Development”, „Childrens Hospital”), Sarah Goldberg („Hindsight”), Stephen Root („Get Out”) i Anthony Carrigan ("Gotham”).

„Silicon Valley” opowiada o grupie inżynierów z Doliny Krzemowej, próbujących stworzyć swoją własną firmę – Pied Piper. W obsadzie serialu znajdują się: Thomas Middleditch („Matumbo Goldberg”), Josh Brener („Glory Daze”), Martin Starr („Freaks and Geeks”), Kumail Nanjiani („Franklin & Bash”), Amanda Crew („Charlie St. Cloud”), Zach Woods („The Office”) i Matt Ross („American Horror Story”). W nowym sezonie nie powrócił już  T.J. Miller („Deadpool”).

Decyzja o kolejnych sezonach zapadła po zaledwie trzech odcinkach obydwu seriali wyemitowanych w tym sezonie. Jak wypowiedziała się Amy Gravitt, wiceprezes do spraw ramówki HBO:

Podczas gdy „Barry” zachwycił widzów zgrabnym połączeniem komedii i dramatu, „Silicon Valley” nadal pozostaje błyskotliwe i przerażająco prorocze. Jesteśmy podekscytowani tym, że te dwa mądre i zabawne seriale powrócą na kolejny sezon.

Barry, HBO, Bill Hader, serial, sezon 1, sezon 2, przedłużony
Kadr z serialu „Barry”

 

Obydwie produkcje zostały bardzo dobrze odebrane – „Barry” z pierwszym sezonem zyskał 98% „świeżości” i ocenę 7,7/10 w serwicie Rotten Tomatoes (naszą recenzję całego sezonu przeczytacie TUTAJ), natomiast „Silicon Valley” otrzymał 100% „świeżości" z oceną 7,3/10.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Silicon Valley

Nieśmiały inżynier z doliny krzemowej, Richard Hendricks, postanawia zbudować od podstaw własną firmę o nazwie Pied Piper.


Barry

Barry jest byłym żołnierzem piechoty morskiej, wykonującym obecnie zawód płatnego zabójcy. Aby zrealizować nowe zlecenie wyrusza do Los Angeles, gdzie niespodziewanie …


Aktualności


Recenzje