Aktualności

Choć finałowy odcinek „Game of Thrones” już za nami, to HBO nie zamierza rozstawać się ze światem Pieśni Lodu i Ognia na długo – stacja jest bliska zamówienia kolejnego spin-offu. Co o nim wiemy?

Jak dowiedział się jeden z reporterów portalu Deadline, HBO ma niedługo złożyć zamówienie na pilotażowy odcinek prequela „Game of Thrones”. Opierałby on się na jednej z najnowszych książek George'a R.R. Martina (autora serii „A Song of Ice and Fire”), „Fire and Blood”, skupiającej się na okresie panowania rodu Targaryenów. Jej akcja rozpoczyna się 300 lat przed wydarzeniami znanymi z serialu, kiedy to Aegon Zdobywca wraz z siostrami podbił i zjednoczył ziemie Westeros, a kończy się następstwami Tańca Smoków, czyli jednego z najkrwawszych momentów w dziejach uniwersum, który niemal doprowadził do upadku smoczej dynastii. 

Producentami serialu mieliby być sam George R.R. Martin i Ryan Condal („Colony”), przy czym ostatni z nich miałby również pisać scenariusz. Prequel nie jest jednak dodatkowym projektem obok pięciu zamówionych w 2017 roku spin-offów, a zmodyfikowaniem jednego z nich, za który oryginalnie odpowiadał Bryan Cogman, współscenarzysta „Game of Thrones”.  

Game of Thrones, Gra o Tron
Smoki w serialu HBO

W maju Martin ogłosił na swoim blogu, że obecnie trwają pracę nad trzema z nich, natomiast na tegorocznym TCA szef HBO, Casey Blos, nie chciał niczego komentować, jednak zapewnił, że nie wyklucza możliwości zamówienia kolejnego spin-offu do końca roku.

Na ten moment jedyną oficjalnie potwierdzoną produkcją rozgrywającą się w świecie Pieśni Lodu i Ognia jest niezatytułowany prequel opowiadający o wydarzeniach dziejących się od Ery Herosów aż po Długą Noc, kiedy to zima trwała całe pokolenie, a Biali Wędrowcy stawali się coraz silniejsi. Mamy w nim poznać przerażające sekrety Westeros, pochodzenie Białych Wędrowców, sekrety wschodu, a także legendy rodu Starków. Za scenariusz odpowiada Jane Goldman („Kick-Ass”, „Kingsman: The Secret Service”), natomiast w obsadzie znajdziemy m.in. Naomi Watts („Birman"), Josha Whitehouse’a („Poldark”), Naomi Ackie („Star Wars: Episode IX”), Jamiego Campbella Bowera („Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald”) a także Mirandę Richardson („Harry Potter”). Zdjęcia do zamówionego pilota ruszyły w czerwcu w Belfaście. 

„Game of Thrones” dostępne jest na platformie HBO GO. 

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności