Aktualności

Ponad cztery lata starano się, aby serial na podstawie gry „Halo” powstał. Teraz już wiemy, czy inicjatywa dojdzie do skutku.

W czwartek (28.06.2018) telewizja kablowa Showtime oficjalne poinformowała, że zrealizuje serial na podstawie „Halo” – znanej serii gier wideo. Producentem wykonawczym został Kyle Killen („Awake”), a reżyserią zajmie się sam Rupert Wyatt („Rise of the Planet of the Apes”).

Na temat zamówienia wypowiedział się dyrektor generalny Showtime – David Nevins:

„Halo” jest naszą najbardziej ambitną serią w historii i mamy nadzieję, że widzowie, którzy od dawna tego oczekują, zostaną całkowicie nagrodzeni. W historii telewizji po prostu nigdy nie było wystarczająco dużo fantastyki naukowej. Skrypty stworzone przez Kyle’a Killena są porywające, ekspansywne i prowokacyjne. Natomiast Rupert Wyatt jest wspaniałym reżyserem budującym świat, ich wizja oczaruje fanów gry oraz przyciągnie niewtajemniczonych do świata złożonych postaci, które zaludniają ten wyjątkowy wszechświat.

Halo, Showtime, David Nevins, Rupert Wyatt, Kyle Killen
Screen z gry „Halo”

„Halo’’ skupia się na Master Chiefie – żołnierzu przyszłości. Musi się on zmierzyć z kosmitami, którzy chcą odkryć tajemnice świata Halo. Gra jest typem strzelanki FPS (First-Person Shooter). Do tej pory sprzedała się w ponad 77 milionach kopii na całym świecie. 

Produkcja serialu rozpocznie się na początku 2019 roku. Będzie się on składał z 10 odcinków.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności