Aktualności

Haley Joel Osment znów odwiedzi świat cmentarnych istot, tym razem jednak już nie jako medium, a jako nieumarły w drugim sezonie wampirzej komedii stacji FX. Twórcy serialu zdradzili również, czego możemy spodziewać się w nadchodzących odcinkach.

Osment w dzieciństwie w filmie „Sixth Sense” („Szósty zmysł”) zagrał Cole’a, którego nękają wizje zmarłych ludzi. Teraz, po 20 latach, aktor sam stanie się jednym z nieumarłych, wcielając się w rolę Tophera w pierwszym odcinku najnowszego sezonu „What We Do in the Shadows”. 

Topher będzie nowym ludzkim towarzyszem Nadji (Natalie Demetriou) i Laszlo (Matt Berry), którzy pokochają go tak bardzo, że nawet po śmiertelnym wypadku mężczyzny nie będą chcieli się z nim rozstać, nie zważając na to, że jego psychika jest w, delikatnie mówiąc, nie najlepszym stanie. Zresztą nie tylko oni go polubią, bo postać ta zaskarbi sobie sympatię wszystkich domowników z wyjątkiem Guillermo (Harvey Guillén), który naturalnie stanie się zazdrosny o nowego ulubieńca. I chociaż nowy bohater pojawi się tylko w jednym epizodzie, ma odegrać znaczącą rolę, co zdradził Jemaine Clement, twórca serialu. Haley Joel Osment z kolei wypowiedział się o wpływie Tophera na Guillermo:

Jest on zagrożeniem dla pozycji ludzkiego pomocnika w domu. Wampiry nie traktują Guillermo zbyt dobrze, a dodatkowo w domu pojawia się Topher, obdarzony tak wieloma cenionymi cechami. Stwarza to sporo napięcia. Dom to jednak niebezpieczne miejsce i coś mu się przydarza. Na szczęście wampiry się tym nie przejmują i wciąż trzymają Tophera przy sobie, nawet jeśli jedna z jego kończyn jest trochę krótsza. 

Jak mówi aktor grający Guillermo, zmiany czekają także jego bohatera, który zacznie upominać się o należny mu szacunek: 

Wampiry i ich miłość do Tophera są wciąż czymś, czego Guillermo nie zdołał zdobyć, choć przecież ciągle potajemnie ochrania je przed złem. Jest to oczywiście niewdzięczna praca. Jednak w miarę rozwoju sezonu Guillermo wreszcie zaczyna słuchać swojego wewnętrznego głosu, co skutkuje skopaniem paru tyłków. Nie ważcie się więc go nie doceniać!

 

What We Do in the Shadow, FX
Harvey Guillén, Haley Joel Osment na zdjęciu promującym drugi sezon serialu

Clement dodaje, że Osment nie będzie jedyną gwiazdą w nadchodzącym sezonie, jednak nie zdradził nic więcej na temat kolejnych gościnnych występów. 

„What We Do in the Shadows” jest spin-offem filmu o tym samym tytule w reżyserii Taiki Waititiego. Serial skupia się na codziennym życiu czwórki nowojorskich wampirów oraz ich ludzkiego pomocnika, którzy mieszkają na Staten Island od ponad 100 lat. Nieśmiertelne istoty starają się równocześnie podporządkować sobie miasto i zmierzyć się z codziennymi problemami – zakupami, urzędnikami i wizytą najpotężniejszego z wampirów. Serial zyskał uwielbienie widzów i krytyków, którzy cenią go przede wszystkim za świeże podejście do motywu nieśmiertelnych istot oraz nieoczywisty humor. 

Źródło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

What We Do in the Shadows

Fabuła bazuje na filmie pod tym samym tytułem z 2014 roku. Historia dzieje się w Nowym Jorku i przedstawia nowe postacie: staromodnego Laszlo; jego partnerkę Nadję, …


Aktualności