Aktualności

Sekrety, kłamstwa i manipulacje w świecie młodych, bogatych ludzi, to zawsze chwytliwy pomysł na serial. Scenarzystka brytyjskiego hitu „Skins”, Jess Brittain, dobrze o tym wiedziała, tworząc dla stacji BBC produkcję „Clique”. Serial otrzymał zamówienie na kolejny sezon.

„Clique” to thriller psychologiczny, którego akcja opowiada o życiu dwóch przyjaciółek – Holly (Synnove Karlsen) oraz Georgii (Aisling Franciosi). Dziewczyny rozpoczynają studia w Edynburgu i szybko zostają wciągnięte do eksluzywnej kliki dziewczyn „alfa”, skupionej wokół profesorki Jude McDermid (Louise Brealey) 

Drugi sezon produkcji będzie kontynuacją wydarzeń z pierwszej serii. Jak donoszą źródła, Holly ma zacząć uczęszczać na spotkania innej kliki… tym razem chłopców. Zostanie także poruszony wątek siły przyjaźni oraz konfliktów, z jakimi spotykają się młodzi, amibitni ludzie. Premiera pierwszego sezonu serialu nie odbiła się echem, jednak na portalu IMDb „Clique" uzyskało niezłą ocenę 7,1. 

Producentami wykonawczymi serialu są m.in Bryan Elsley („Skins") oraz Gaynor Holmes („Trust me"). Jess Brittain, twórczyni i scenarzystka serialu, wypowiedziała się na temat drugiego sezonu produkcji: 

Jestem podekscytowana powrotem do intensywnego, lojalnego i niebezpiecznego świata Holly. „Clique" to serial, którego sercem jest kobieca przyjaźń, ale nowa klika nieznanych, młodych mężczyzn z pewnością przeniesie nas do nowych, interesujących miejsc.

Zdjęcia do drugiego sezonu ruszą wiosną tego roku. Premiera planowana jest na lato 2018.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Clique

Holly i Georgia przyjaźnią się od czasów podstawówki. Są dla siebie niczym siostry, dlatego decyzja o podjęciu studiów na jednej uczelni wydaje się oczywistym wyborem. …