Aktualności

Serial produkcji HBO „Wataha” doczekał się – ku uciesze fanów – kontynuacji. W 2. sezonie powracamy więc w Bieszczady, na pogranicze polsko-ukraińskie: bufor między Wschodem a Zachodem, znany nam z 1. sezonu przyczółek przemytników. W cztery lata po wydarzeniach z 1. serii w świecie pogranicza nadal wrze. 

Według Łukasza Targosza, twórcy muzyki zarówno 1., jak i 2. sezonu serialu, i tym razem za inspirację posłużył mu majestat bieszczadzkich krajobrazów. Tym razem jednak postawił on na wydobycie mrocznej natury gór, ich wrogiego, dzikiego oblicza i pokazanie potęgi natury dominującej nad człowiekiem: 

Największa różnica między ścieżkami muzycznymi obu sezonów polega na tym, że wspomniana groza z drugiej części nabiera jeszcze większej siły, a jednocześnie mocniej jest skonfrontowana z cierpieniem i dramatem ludzkim. Właśnie dlatego więcej w drugim sezonie melodii napisanych na wiolonczelę, fortepian czy lirycznych partii wokalnych.

Muzyka Targosza, nagrodzonego prestiżową nagrodą MocArt RMF Classic za muzykę do 1. sezonu, została zestawiona z folkowymi kompozycjami grupy Tołhaje, czerpiącymi z kultury Bojków i Łemków, grup etnicznych wywodzących się z Bieszczad, oraz ludowej muzyki Polski południowo-wschodniej i Ukrainy.

W obsadzie 2. sezonu znaleźli się m.in. Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Jarosław Boberek, Grzegorz Damięcki, Matylda Damięcka i Maciej Mikołajczyk, natomiast za reżyserię odpowiedzialni są Kasia Adamik („Boisko Bezdomnych", „Wataha I") i Jan P. Matuszyński („Ostatnia Rodzina"). Serial dostępny jest za pośrednictwem platformy HBO GO oraz kanału HBO.

Najbliższy, 4. odcinek zadebiutuje w niedzielę, 5 listopada. Spotkamy się w nim z prokurator Dobosz, prowadzącą żmudne śledztwo oraz Rebrowem, którego przedłużającą się nieobecnością niepokoją się Alsu i Łuczak. 

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Border

Przez Bieszczady prowadzi główny europejsko-azjatycki szlak przemytniczy. Pewnego dnia dochodzi do wybuchu tamtejszej placówki straży granicznej, z którego cudem …