Aktualności

Obecnie emitowany, 14. sezon „Grey's Anatomy” to niestety ostatni, w którym możemy oglądać długoletnie członkinie zespołu medycznego, Jessicę Capshaw (dr Arizona Robbins) i Sarah Drew (dr April Kepner). Aktorki odchodzą z obsady po zakończeniu serii.

Dr April Kepner pojawiła się w serialu w sezonie piątym. Została chirurgiem urazowym w Grey Sloan Memorial Hospital, który połączył się z Mercy West Medical Center. Wychowywała córkę razem ze swoim byłym, dr Jacksonem Averym (Jesse Williams). Sarah Drew wypowiedziała się o swoim odejściu:

Wiem, że jesteście smutni. Ja też jestem bardzo smutna. Nie miałam czasu, by do końca przetworzyć tę informację. Byłam z nią przez 48 godzin, więc nie jestem gotowa, by podziękować i podać wyczerpujące oświadczenie. To przyjdzie później. Na razie chciałabym powiedzieć: kocham cię April, jej historia jeszcze się nie skończyła. A naprawdę dobrą wiadomością (przynajmniej dla mnie) jest to, że jestem tutaj na planie, śledząc jednego z moich ulubionych ludzi, Kevina McKidda, z moją ukochaną rodzina Greyów w tym tygodniu i następnym, więc mam możliwość przetwarzania moich uczuć w otoczeniu przez społeczność, która karmiła mnie i pielęgnowała przez prawie dekadę. Za to jestem wdzięczna.

Dr Arizona Robbins (Jessica Capshaw) pojawiła się natomiast w sezonie szóstym, jako kierownik chirurgii płodowej, chirurg pediatra i członek zarządu Grey Sloan Memorial Hospital. Była żoną Callie Torres, którą grała Sara Ramirez, dopóki nie opuściła obsady pod koniec dwunastego sezonu. Aktorka również zabrała głos w sprawie odejścia:

Przez ostatnie dziesięć lat miałam rzadki przywilej nie tylko grania Arizony Robbins, ale także byłam szaleńczo zakochana w jej graniu. Arizona Robbins jest uprzejma, inteligentna, zabawna, zacięta i naprawdę dobra w swojej pracy. byłam jedną z pierwszych osób ze społeczności LGBTQ, która miała być regularnie reprezentowana w telewizji sieciowej. Jej wpływa na świat pozostanie na zawsze. Jestem wdzięczna, że udało mi się ją ożywić i za życie, które mi przyniosła. Jestem tak smutna, ale pociesza mnie myśl, że będzie nadal żyć we wszystkich naszych sumieniach i wyobrażeniach. Shonda, dziękuję ci za przejażdzkę tą niesamowitą kolejką górską. 

Sarah Drew, Jessica Capshaw, Grey's Anatomy, Chirurdzy, Arizona, April, odejście aktorek, obsada
Jessica Capshaw i Sarah Drew

 

Powodem odejścia aktorek być może było zwiększenie pensji Ellen Pompeo, która będzie zarabiać 10 milionów dolarów za sezon. Liczne źródła zapewniają jednak, że decyzja opierała się wyłącznie na twórczym kierunku programu. Showrunnerka serialu, Krista Vernoff, wydała oświadczenie, w którym powiedziała:

Postacie Arizony i April są trwale wplecione w tkankę „Grey’s Anatomy” dzięki niezwykłemu dziełu Jessiki Capshaw i Sarah Drew. Naszym zadaniem jest śledzenie historii, w które chcemy się udać, a czasami oznacza to pożegnanie się z postaciami, które kochamy. To była przyjemność i przywilej pracować z tymi fenomenalnie utalentowanymi aktorkami. 

Na Twitterze (@KristaVernoff) napisała natomiast:

Wszystkie inne informacje są złe, bolesne i błędne. Łagodzić ma to stare, zepsute wyobrażenia, że kobiety muszą walczyć przeciwko sobie, a sukces jednej kobiety będzie kosztowny dla innych. Decyzja o wstrząśnięciu obsadą była kreatywna... i to wszystko.

Jak na razie nie wiadomo, w jaki sposób postacie lekarek znikną z serialu. Warto jednak zauważyć, że seria nie została jeszcze oficjalnie zamówiona na 15. sezon.

Źródła: tvline.com, deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Grey's Anatomy

Dramat obyczajowy opowiadający historię Meredith Grey, córki wybitnej lekarki, od początku jej stażu chirurgicznego w szpitalu Seattle Grace. Serial śledzi życie …


Aktualności