Aktualności

Kolejnego przedłużenia od stacji Fox doczekał się serial „Gotham”. Prequel przygód Batmana powróci w przyszłym sezonie serialowym z piątą, finałową serią.

„Gotham” to serial bazujący na postaciach stworzonych przez wydawnictwo DC Comics. Opowiada wydarzenia dziejące się w tytułowym miasteczku, jeszcze zanim Bruce Wayne został Batmanem. Choć serial skupia sie w znacznej mierze na osobie Jamesa Gordona, to nie brakuje tu historii początków wielu innych znanych komiksowych postaci, takich jak Pingwin, Riddler czy Kobieta-Kot.

Wedle zapowiedzi finałowy sezon ma dotyczyć przede wszystkim przemiany Bruce’a Wayne’a w Batmana. Nie jest jeszcze znana liczba odcinków ani wstępna data premiery, ale możliwe, że serial powróci dopiero w midsezonie. Producenci w taki sposób wypowiedzieli się na temat przedłużenia:

Piąty, finałowy sezon zamknie tę wyjątkową historię początków złoczyńców oraz bohaterów z komiksów wydawnictwa DC Comics. Serial pozwolił przedstawić całkiem nowy rodział tej opowieści, który do tej pory nie był znany.

Gotham, Fox, sezon 5, finał
David Mazouz jako Bruce Wayne w serialu „Gotham”

„Gotham” cieszy się dobrymi opiniami. Obecnie emitowany sezon czwarty osiągnął w serwisie Rotten Tomatoes ocenę 6,8/10 z 92% „świeżości”.

W serialu występują między innymi: Ben McKenzie („The O.C.”), Donal Logue („Vikings”), Morena Baccarin („Firefly”), Sean Pertwee („Mutant Chronicles”), Robin Lord Taylor („Accepted”), Erin Richards („The Quiet Ones”), David Mazouz („Touch”), Camren Bicondova, Cory Michael Smith („Olive Kitteridge”), Jessica Lucas („Gracepoint”), Chris Chalk („Complications”), Drew Powell („Touchback”) oraz Cameron Monaghan („Shameless”).

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Gotham

Akcja produkcji skupia się na detektywie Jamesie Gordonie, który właśnie rozpoczyna pracę w policji w Gotham City. Wraz ze swoim partnerem Harveyem Bullockiem, …


Artykuły


Aktualności