1
Aktualności

Producent wykonawczy, Danny Cannon, obiecał, że piąty sezon popularnego serialu „Gotham” będzie „prawie rebootem” całej serii – jednak czy w ogóle powstanie? Stacja FOX nie potwierdziła kolejnego sezonu, więc nie wiadomo, czy zostanie on zrealizowany. Pewność, z jaką Cannon podchodzi do sprawy, daje fanom dużą nadzieję, że to nie koniec serialu.

Nawet narodziny Jokera (najbardziej znanego nemezis Batmana) nie poprawiły oglądalności „Gotham”, gdyż premierę odcinka „That’s Entertainment” obejrzało 2,37 mln widzów (najgorszy wynik w historii emisji serialu) przy współczynniku 0.7 w grupie widzów w wieku 18-49. Czy taki spadek wróży dobrą przyszłość piątemu sezonowi serialu? Danny Cannon ma już pewne plany dotyczące dalszej realizacji produkcji. 

Fish Mooney, Jada Pinkett Smith, Oswald Cobblepot, Pingwin, Robin Lord Taylor, Selina Kyle, Camren Bicondova, Edward Nygma, Riddler, Cory Michael Smith, Harvey Bullock, Donal Logue, James Gordon, Ben McKenzie, Alfred Pennyworth, Sean Pertwee, Bruce Wayne, David Mazouz, Gotham
Od lewej: Fish Mooney (Jada Pinkett Smith), Oswald Cobblepot / Pingwin (Robin Lord Taylor), Selina Kyle (Camren Bicondova), Edward Nygma / Riddler (Cory Michael Smith), Harvey Bullock (Donal Logue), detektyw James Gordon (Ben McKenzie), Alfred Pennyworth (Sean Pertwee), Bruce Wayne (David Mazouz)

W wywiadzie udzielonym niedawno portalowi Comic Book, Cannon opisał swoją wizję serialu i wzmógł nadzieję, że piąty sezon jednak powstanie:

Kataklizm, który będzie miał miejsce w trzech ostatnich odcinkach, nie tylko zmieni Gotham, nie tylko połączy tylu bohaterów, o jakich nawet nie myśleliście, że mogą razem współpracować, ale też zmieni oblicze produkcji na zawsze. Tak, sezon piąty będzie właściwie rebootem i zupełnie innym serialem. Budujemy coś o wiele większego. To największy cliffhanger, jaki zrobiliśmy. Chodzi mi o to, że po prostu musi powstać sezon piąty. Wszystko do tego prowadzi, ponieważ tak zostało to przygotowane.

Ostatni odcinek czwartego sezonu „Gotham” nosi tytuł „No Man’s Land”, można się więc domyślić, że miasto zostanie splądrowane w wyniku trzęsienia ziemi, które ma miejsce w komiksie o tym tytule. Cannon podkreślił jednak, że nie chodzi tylko o zmianę scenerii, ale też całej reszty, by móc nadać świeżości serialowi:

Nasi bohaterowie osiągnęli już dojrzałość, w pełni się dookreślili, dlatego sądzę, że to właściwy punkt dla scenarzystów, by zmienić ich postrzeganie. Określenie „reboot”, którego użyłem, oznacza w tym kontekście, że myślisz, że znasz już tych ludzi, a nagle dzieje się coś zupełnie innego i kiedy zakładasz, że sezon piąty będzie po prostu taki jak czwarty, nagle okazuje się kompletnie inny. Pojawiają się nowi bohaterowie i starzy, którzy się zmienili. Dokonało się. Miasto zmieniło się również. Nowi bohaterowie na nowym terenie.

Gotham, Bruce Wayne, David Mazouz
David Mazouz w roli Bruce’a Wayne’a

Dobro. Zło. Początek. Młody detektyw James Gordon, oddelegowany do zwalczania przestępczości i przywrócenia Gotham City dawnej świetności, zostaje przydzielony do sprawy morderstwa pewnej znanej pary. Obiecuje wówczas zdruzgotanemu po stracie rodziców nastoletniemu Bruce'owi Wayne'owi, że odnajdzie mordercę. To nie tylko obowiązek, ale i obsesja, która będzie go drogo kosztować, i wciągnie do mrocznego, ekscytującego świata Gotham.

„Gotham” jest oparty na postaciach uniwersum DC i został wyprodukowany przez Warner Bros. Television. Bruno Heller („The Mentalist”), Danny Cannon („Nikita”), John Stephens („Gossip Girl”) i Ken Woodruff („The Mentalist”) współpracują jako producenci wykonawczy. 

Źródło: materiały prasowe, FOX

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Hans_Olo
    Hans_Olo

    Zupełnie nie rozumiem problemów z oglądalnością. Wprawdzie popełnili parę głupich pomysłów jak śmierć Al Ghula (zwłaszcza z rąk Bruce'a) i trochę przedwczesna przemiana Wayne'a, ale geneza Jokera jest prze kozacka, geneza Pingwina jeszcze lepsza, wręcz na poziomie epicko legendarnym. W zasadzie nie było jeszcze tak dobrego Pingwina na żadnym ekranie.

Powiązane

Seriale

Gotham

Akcja produkcji skupia się na detektywie Jamesie Gordonie, który właśnie rozpoczyna pracę w policji w Gotham City. Wraz ze swoim partnerem Harveyem Bullockiem, …