Aktualności

Obsada serialowej adaptacji powieści Neila Gaimana i Terry'ego Pratchetta ciągle się powiększa. Wczoraj ogłoszono kolejne nazwisko – Nick Offerman, znany z roli Rona Swansona w „Parks and Recreation”, wcieli się w ojca Warlocka, chłopca przez pomyłkę uznanego za Antychrysta.

„Good Omens” będzie 6-odcinkowym serialem, a za jego produkcję odpowiadają Amazon i BBC Studios. Bazuje on na powieści pod tym samym tytułem, powstałej w wyniku współpracy Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta. Historia skupia się na zbliżającym się, wedle przepowiedni jednej z wiedźm, końcu świata. Demon Crowley i anioł Azirafal nie chcą jednak do tego dopuścić i postanawiają pozbyć się przyczyny Apokalipsy – 11-letniego Antychrysta, który jest bardzo miłym chłopcem. O dołączeniu Nicka Offermana do obsady poinformował na Twitterze sam Gaiman. Aktor wcieli się w ambasadora Stanów Zjednoczonych i zarazem ojca domniemanego Antychrysta.

 

Good Omens, Neil Gaiman, Nick Offerman

 Neil Gaiman w ten sposób wypowiedział się na temat obsadzenia Offermana:

Chyba nie ma nikogo innego, kto potrafi z taką śmiertelną powagą wypowiadać swoje kwestie jak Nick Offerman. Jest niesamowitym aktorem, a w „Good Omens” ma sporo rzeczy do powiedzenia, które nie są możliwe do wymówienia dla ludzi z zachowaniem powagi. Na nasze szczęście, Nick nie jest do końca człowiekiem.

Nick Offerman także skomentował swoją rolę, nie ukrywając, jak bardzo się z niej cieszy:

Gdybyś ktoś mi powiedział w latach 90., gdy po raz pierwszy czytałem „Good Omens”, że pewnego dnia odwiedzę Południową Afrykę i będę śmiał się z Neilem Gaimanem z nagrań, na których Doctor Who i David Frost [nawiązanie do innych ról Tennanta i Sheena – przyp. tłum.] tańczą z powodu mojego obsadzenia w adaptacji rzeczonej książki, powiedziałbym, że chcę spróbować tego, co pali ta osoba. Ale jednak tu jestem, ciesząc się z mojego szczęścia.

W obsadzie znaleźli się również: David Tennant („Doctor Who”, „Jessica Jones”), Michael Sheen („Frost/Nixon”, „Masters of Sex”), Mark Gatiss („Sherlock”, „Wolf Hall”), Steve Pemberton („Whitechapel”, „Inside No. 9”), Jack Whitehall („Fresh Meat”, „Bad Education”), Jon Hamm („Mad Men”, „A Young Doctor's Notebook”), Reece Shearsmith („Psychville”, „Inside No. 9”) oraz Miranda Richardson („Parade's End”, „And Then There Were None”).

Premierę serialu zapowiedziano na 2019 rok.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności