Aktualności

W 2017 roku prestiżowego Złotego Globa w kategorii najlepszy aktor w serialu dramatycznym otrzymał za swoją rolę w „Goliath” Billy Bob Thornton, wcielający się w główną postać, Billy'ego McBride'a. W czerwcu tego roku aktor będzie miał kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Amazon zapowiedział datę premiery drugiego sezonu „Goliath” oraz udostępnił pierwszy zwiastun.

Serial skupia się na Billym McBridzie, który pragnie odkupienia za wszystkie złe czyny, których dopuścił się jako prawnik. Próbuje zniszczyć gigantyczną kancelarię adwokacką, którą pomógł stworzyć.

Sukces pierwszego sezonu „Goliath” zapoczątkował rozwój dramatyczno-prawniczej serii z udziałem Billy’ego Boba Thorntona. W zeszłym roku Amazon Studios w swoim oświadczeniu poinformowało o zamówieniu kolejnego, drugiego sezonu, który swoją premierę będzie miał już 15 czerwca 2018 roku na platformie Amazon Prime. W sieci pojawił się również oficjalny trailer, zdradzający czego możemy się spodziewać w nowym sezonie.

O czym będzie drugi sezon produkcji? Billy McBride powraca, by bronić 16-letniego chłopca, oskarżonego o makabryczne podwójne zabójstwo. Billy, Patty (Nina Arianda) i reszta ekipy prowadzą swoją sprawę w obskurnym, podziemnym świecie LA, wykorzystując skorumpowanego gliniarza, bezwzględnego szefa kartelu narkotykowego i prokuratora, aby udowodnić niewinność chłopca. Kiedy prawda o prawdziwym mordercy wyjdzie na jaw, konsekwencje tego odkrycia będą sięgać aż do burmistrza oraz miliardera i dewelopera.

Serial wyprodukowało Amazon Studios, a jego twórcami są David E. Kelley („Ally McBeal”) i Jonathan Shapiro („The Practice”). Producentem wykonawczym drugiego sezonu są Lawrence Trilling („Parenthood”) i Geyer Kosiński („Fargo”). 

Źródło: Amazon Prime, deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Goliath

Fabuła skupia się na prawniku Billym McBridzie, który w formie odkupienia za swoje wcześniej popełnione błędy, dzięki nowej sprawie, stara się zniszczyć gigantyczną …