Aktualności

Autor książek, na których opiera się serial „Game of Thrones” produkowany przez HBO, skomentował na swoim prywatnym blogu informacje o produkcji spin-offu serialu.

Nieco ponad rok temu HBO ogłosiło, że pracuje nad projektami aż czterech spin-offów serialu „Game of Thrones”. Specjalnie do tego celu zatrudniono scenarzystów: Carly Wray („Mad Men”), Jane Goldman („X-Men: First Class”), Briana Helgelanda („Mystic River”) oraz Maxa Borensteina („Godzilla”). Pomysł Jane Goldman został wybrany jako pierwszy i to on zostanie niedługo poddany procesowi produkcyjnemu.

George R.R. Martin, HBO, Game of Thrones, The Long Night, sezon 1
George R.R. Martin
 

HBO słynie z tego, że niechętnie wyjawia jakiekolwiek szczegóły na temat swojej najbardziej dochodowej marki, jednak w tym przypadku znamy już kilka informacji. Serial nazywać się będzie „The Long Night” i opowie historię wyprzedzającą o tysiąc lat tę znaną z „Game of Thrones”. W powieściach Martina nazwa ta odnosi się do czasów, kiedy noc trwała aż jedno pokolenie, a Biali Wędrowcy urośli w siłę. Serial ma już oficjalny zarys fabuły:

Serial opowie historię przejścia świata znanego jako złota Era Bohaterów w najciemniejszą godzinę. Tylko jedno jest pewne: przez przerażające sekrety Westeros po prawdziwe pochodzenie białych wędrowców, tajemnice Wschodu i legendę Starków... to nie jest opowieść, o której myślimy, że ją znamy.

Sam autor wygląda na zadowolonego z tego wyboru, chociaż zauważył, że HBO najpewniej spróbuje powiązać serial z „Game of Thrones”:

Mój głos oddałbym na „The Long Night”, co mówi wszystko. Najprawdopodobniej HBO będzie chciało gdzieś tam umieścić „Game of Thrones”.

Martin poinformował również za pośrednictwem swojego bloga, że jeden z pomysłów na osobny serial został już „zakopany”, co nie znaczy oczywiście, że wszystkie pozostałe również. Spin-off dostał już zamówienie na odcinek pilotażowy, a jego produkcją zajmie się sam George R.R. Martin wraz z Jane Goldman, Vincem Gerardisem („Game of Thrones”) oraz Danielem Zelmanem („Bloodline”).

Żródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.


Aktualności