Aktualności

George Clooney zajmie się produkcją miniserialu, który będzie adaptacją powieści Josepha Hellera „Catch-22”, będącej jednym z największych klasyków literatury XX wieku. Znany aktor znajdzie się również w głównej obsadzie serialu.

Akcja „Catch-22” rozgrywa się we Włoszech podczas II wojny światowej. Yossarian, bombardier Sił Powietrznych USA, jest wściekły, ponieważ tysiące ludzi, których nigdy nie spotkał, próbują go zabić. Jednak jego prawdziwym problemem nie jest wróg, z którym walczy, lecz jego własna armia stale zwiększająca liczbę misji, co odwleka moment zakończenia służby wojskowej. Na pomoc – niestety, tylko pozornie – przychodzi Yossarianowi tytułowy paragraf 22 (catch-22). Reguła ta dawała żołnierzowi możliwość natychmiastowego zakończenia pełnienia służby na własną prośbę z powodu choroby psychicznej. Jednak troska o uratowanie własnego życia jest dowodem na to, że żołnierz jest psychicznie zdrowy, a tym samym nie może prosić o zwolnienie z powodu choroby psychicznej.

George Clooney („ER”) wcieli się w rolę pułkownika Cathcarta – dowódcy, który wielokrotnie zwiększa liczbę wymaganych misji bojowych, zanim żołnierz może wrócić do domu, co doprowadza do szału Yossariana.

W 1970 roku powieść Hellera doczekała się filmowej adaptacji, reżyserowanej przez Mike’a Nicholsa („Who's Afraid of Virginia Woolf?”). W rolach głównych wystąpili Alan Arkin („Little Miss Sunshine”) oraz Martin Balsam („12 Angry Men”).

Kadr z filmu „Catch-22” (1970)

 

Reżyserem projektu, oprócz George’a Clooneya, jest Grant Heslov („Argo”). Richard Brown („True Detective”) oraz Steve Golin („Spotlight”, „The Renevant”) zajmą się produkcją serialu. Za scenariusz „Catch-22” odpowiedzialni są Luke Davies („Lion”) i David Michod („War Machine”).

Projekt sześcioodcinkowej miniserii zostanie przedstawiony najważniejszym stacjom telewizyjnym w grudniu. Prace na planie zdjęciowym planowane są na początek 2018 roku.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Catch-22

Adaptacja książki Josepha Hellera pod tym samym tytułem. Przedstawiona w niej historia dzieje się podczas II wojny światowej, a jej głównym bohaterem jest amerykański …