Aktualności

Zagraniczne media ogłosiły, kto wcieli się w rolę Arethy Franklin w trzecim sezonie serialu „Genius”.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że trzeci sezon antologii „Genius” opowie o królowej soulu. Mowa oczywiście o Arecię Franklin. W swojej karierze zdobyła 18 nagród Grammy oraz była pierwszą kobietą przyjętą do Rock and Roll Hall of Fame. Jej najsłynniejsze numery to „Respect”, „I Say a Little Prayer” czy „Day Dreaming”. Kobieta zmarła w zeszłym roku. 

Teraz, zagraniczne media poinformowały, kto wystąpi w roli Arethy. Będzie to Cynthia Erivo („Bad Times at the El Royale”), lauretka nagrody Tony. Sama aktorka wydała oświadczenie w tej sprawie.

Aretha Franklin była dla mnie źródłem inspiracji, odkąd byłam małą dziewczynką. Jej siła, pasja i dusza są widoczne w jej wiecznej spuściźnie, nie tylko jako transcendentnej artystki, ale także jako ikony praw humanitarnych i praw obywatelskich. Możliwość zaistnienia w jej życiu i pokazania pełni swojego bytu, jej człowieczeństwa i blasku, jest zaszczytem. To, co wiem i czego się nauczyłam o tym co ze swoim głosem może robić artysta, ma na Franklin duży wpływ. Czuję się zaszczycona i podekscytowana, że mogę uczestniczyć w dzieleniu się jej geniuszem.

cynthia erivo, genius, geniusz, aretha franklin, 3 sezon
Cynthia Erivo

„Genius” to antologia stacji National Geographic, która w każdym sezonie prezentuje fabularyzowaną biografię wybitnych jednostek. Bohaterowie dobierani są w taki sposób, aby pokazać tragizm ich życia oraz niezwykły intelekt. Pierwszy sezon produkcji poświęcony był postaci Albertowi Einsteinowi (w postać słynnego naukowca wcielili się Johnny Flynn oraz Geoffrey Rush). Pierwszy sezon „Genius” według portalu RottenTomatoes uzyskał 83% „świeżości”. Kolejna odsłona antologii skupiła się na życiu hiszpańskiego malarza – Pabla Picassa (w jego roli Alex Rich oraz Antonio Banderas).

Premiera jest planowana na rok 2020.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Genius

Serial przedstawia życie i dokonania największych umysłów w historii. Pierwszy sezon skupiał się na Albercie Einsteinie, postaci znanej na całym świecie. Mimo niewątpliwego …


Artykuły


Aktualności