Aktualności

Fani serialu „Genius” z pewnością oczekują potwierdzenia tego, o kim opowie trzeci sezon antologii. Od jakiegoś czasu krążą informacje, że ma on się skupić na Arecie Franklin.

Niecały rok temu stacja National Geographic poinformowała, że trzeci sezon „Geniusa” skupi się na kobiecie, a konkretnie na Mary Shelley – autorce „Frankensteina”. Jednak po śmierci Arethy Franklin zdecydowano się zmienić plany. Stacja zadecydowała, że kolejny sezon „Genius” opowie właśnie o diwie, która zmarła w sierpniu ubiegłego roku

Aretha Franklin była nazywaną „Królową Soulu”. W swojej karierze zdobyła 18 nagród Grammy oraz była pierwszą kobietą przyjętą do Rock and Roll Hall of Fame. Jej najsłynniejsze numery to „Respect”, „I Say a Little Prayer” czy „Day Dreaming”.

genius, geniusz, aretha franklin
Aretha Franklin

„Genius” to antologia stacji National Geographic, która w każdym sezonie prezentuje fabularyzowaną biografię wybitnych jednostek. Bohaterowie dobierani są w taki sposób, aby pokazać tragizm ich życia oraz niezwykły intelekt. Pierwszy sezon produkcji poświęcony był postaci Albertowi Einsteinowi (w postać słynnego naukowca wcielili się Johnny Flynn oraz Geoffrey Rush). Pierwszy sezon „Genius” według portalu RottenTomatoes uzyskał 83% „świeżości”. Kolejna odsłona antologii skupiła się na życiu hiszpańskiego malarza – Pabla Picassa (w jego roli Alex Rich oraz Antonio Banderas).

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Genius

Serial przedstawia życie i dokonania największych umysłów w historii. Pierwszy sezon skupiał się na Albercie Einsteinie, postaci znanej na całym świecie. Mimo niewątpliwego …


Artykuły