Aktualności

Twórczość Tolkiena doczekała się ekranizacji na wielkim ekranie. Peter Jackson stworzył małe arcydzieła, które mają dziś miano kultowych. To jednak nie odstraszyło Amazona przed obwieszczeniem, że zabiorą się za produkcję serialu w uniwersum „The Lord of the Rings”. Obsada nie została jeszcze ogłoszona, ale Sir Ian McKellen w programie Graham Norton’s BBC Radio 2 wyraził chęć, żeby raz jeszcze wcielić się w postać Gandalfa.

Amazon zaskoczył wszystkich informacją o stworzeniu serialu na podstawie twórczości J. R. R. Tolkiena. Nie zaprzeczają, że w grę może wchodzić także spin-off serii. Jak powiedziała Sharon Tal Yguado z Amazon Studios, kiedy oficjalnie ogłoszono podjęcie prac nad produkcją:
 

„The Lord of the Rings” to kulturowy fenomen, który zakorzenił się w wyobraźni pokoleń fanów od literatury po wielki ekran (...). Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Tolkien Estate and Trust, HarperCollins i New Line i podekscytowani, że możemy zabrać fanów „The Lord of the Rings” w nową, epicką przygodę po Śródziemiu.


Choć minęło już trochę czasu od oficjalnego oświadczenia Amazonu, wciąż nie wiadomo, kto dołączy do obsady i zagra najważniejsze role.

Podczas wywiadu dla Grahama Nortona w BBC Radio na pytanie, jak czuje się z myślą o zobaczeniu nowego, innego Gandalfa, Sir Ian McKellen odpowiedział:

Co masz na myśli przez „innego Gandalfa”? Nie powiedziałem „tak”, ponieważ nikt mnie nie zapytał. Czy sugerujesz, że jestem za stary, żeby go zagrać? Gandalf ma ponad siedem tysięcy lat, więc nie jestem jeszcze za stary na tę rolę.

Ta odpowiedź jasno sugeruje, że McKellen chciałby ponownie wcielić się w rolę czarodzieja ze Śródziemia i to idealny moment dla twórców, żeby zaprosili go do produkcji. Sir Ian McKellen skończył w tym roku 78 lat, ale pomimo wieku chętnie i często udziela się publicznie oraz charytatywnie. Pracował przy wielu produkcjach; ledwo rok temu zakończyła się produkcja serialu „Vicious”, w którym grał główną rolę, użyczył także głosu Trybikowi w najnowszej adaptacji „Beauty and the Beast”.

To pokazuje, że McKellen wciąż jest w dobrej formie i sprostałby roli Gandalfa po raz kolejny. Producentom nie pozostaje nic innego, jak zaprosić go do obsady.

Do obsady na pewno nie chciałby wrócić Andy Serkis, który wcielał się w rolę Golluma. Jak sam powiedział:

Nie wiem czy właściwie chciałbym wrócić do tej roli. Czuję, że byłem częścią Śródziemia przez długi okres mojego życia i to było świetne doświadczenie.

Z kolei Sean Astin, który grał Sama Gamgee, najwierniejszego przyjaciela Frodo Bagginsa, nie może się doczekać, kogo twórcy nowego serialu wybiorą do tej roli. Może to oznaczać, że także nie przewiduje swojego powrotu. 

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: The Graham Norton Show (via Digital Spy), Screenart, CNN Entertainment

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale


Aktualności