Aktualności

Już 30 marca w aplikacji Empik Go premierę będzie mieć nowy serial audio „Fucking Bornholm” z plejadą znanych, polskich aktorów. Produkcja będzie dostępna dla wszystkich w ramach darmowego, dwumiesięcznego pakietu Empik Premium.

Serial skupia się na losach dwóch par, które tylko z pozoru są szczęśliwe – małżeństwa z kilkunastoletnim stażem oraz świeżego związku prosto z Tindera. W rolach głównych zobaczymy Magdalenę Różczkę („Lejdis”), Olgę Kalicką („Rodzinka.pl”), Leszka Lichotę („Wataha”) oraz Michała Czarneckiego („Ślepnąc od świateł”). 

Plakat
Oficjalny plakat nowego serialu audio Empik Go 

Akcja serialu rozgrywać się będzie na skandynawskiej wyspie Bornholm, stąd tytuł produkcji. Jej pomysłodawczynią jest Anna Kazejak, znana z serialu HBO „Bez tajemnic”. 

„Fucking Bornholm” to serial audio, w którym aktorzy korzystają z całego swojego warsztatu. Wszystko to podkreśla starannie dobrana ścieżka dźwiękowa oraz efekty specjalne. Producentem wykonawczym serialu jest studio Osorno

Reżyser Krzysztof Czeczot podsumował produkcję w następujący sposób:

Praca nad tym serialem to było dla nas ogromne wyzwanie. Pracowaliśmy przecież nad pierwszym serialem audio, w którym nie ma narratora, są tylko aktorzy, ich gra i nasza praca dźwiękiem. Stworzyliśmy serial bez obrazu – dźwiękową opowieść, w którą zanurzasz się swoją wyobraźnią i jesteś w jej środku.

„Fucking Bornholm” skupiać się ma na pokoleniu obecnych czterdziestolatków. Główną bohaterką jest grana przez Magdalenę Różczkę Maja, której małżeństwo z Hubertem (Michał Czarnecki) przechodzi kryzys. Mężczyzna jest bowiem skupiony tylko na swoich potrzebach. Drugą parę tworzą przyjaciel Mai i Huberta, rozwodnik Dawid (Leszek Lichota) i młoda studentka psychologii Nina (Olga Kalicka). Poznali się poprzez aplikację Tinder. Jednak dopiero majówkowy wyjazd uświadomił im, jak wiele ich różni. Napięcia oddziałują także na dzieci – Wiktora, Eryka i Kaja. Cała dramatyczna historia opowiedziana jest w 5 odcinkach. 

Serial będzie dostępny w aplikacji Empik Go. Pierwszy odcinek pojawi się już 30 marca, a kolejne będą dodawane co dwa dni. 

Źródło: materiały prasowe 

 

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.