Aktualności

„Friends” należy do grona najpopularniejszych sitcomów. Nawiązuje do niego mnóstwo produkcji, a autorzy innych seriali komediowych inspirują się nim. Kiedy sitcom trafił na platformę Netflix, sporo osób obejrzało tę słynną produkcję po raz pierwszy, a druga część odświeżyła sobie swój ulubiony serial. Jednak może się okazać, że „Friends” nie zagości zbyt długo na platformie.

Okazuje się, że „Friends” mają się pojawić na nowej platformie streamingowej WarnerMedia. W takim wypadku sitcom musiałby zniknąć z Netflixa ze względu na prawa licencyjne. Dlaczego? Ten sitcom został stworzony przez Warner Bros. Television, co oznacza, że posiadają wieksze prawa do tej produkcji, Netflix wykupił jedynie możliwość dystrybucji do końca 2019 roku. Producenci uważają, że niektóre tytuły należy mieć na wyłączność. Wersja beta platformy ma się pojawić w czwartym kwartale tego roku. Oznaczałoby to, że będziemy mogli cieszyć się przyjaciółmi z Central Perku tylko do końca tego roku.

friends, przyjaciele, netflix, warner bros television, rachel greene, monica geller, ross geller, joey tribbiani, chandler bing, phoebe buffay
Kadr z serialu

Akcja „Friends” skupia się na losach szóstki przyjaciół żyjących w Nowym Jorku; sitcom, mimo że minęło już 14 lat od zakończenia emisji, wciąż cieszy się dużą popularnością i zyskał miano kultowego. Dzięki angażu w tej produkcji wielu aktorów zdobyło międzynarodową sławę. W głównej obsadzie znaleźli się: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer. „Friends’’ był jednym z najczęściej oglądanych seriali w historii telewizji. Sam finał zobaczyło ponad pięć milionów osób.

Serial jest dostępny na platformie Netflix, można go również obejrzeć na kanale Comedy Central.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Friends

Akcja skupia się na losach szóstki przyjaciół wiodących życie w Nowym Jorku.


Aktualności


Artykuły