Aktualności

Wiemy już, jaka przyszłość czeka świetnie przyjęty serial „Fleabag” – widzowie wypatrywali oficjalnej decyzji BBC w sprawie zamówienia drugiego sezonu. Twórczyni produkcji, Phoebe Waller-Bridge, udzieliła krótkiego wywiadu, w którym zdradziła swoje pomysły na kontynuację.

„Fleabag” miał swoją premierę w 2016 i od razu został okrzyknięty jednym z najlepszych seriali roku. Dramat z lekkim zabarwieniem komediowym, opowiadający o młodej kobiecie, która stara sobie poradzić w wielkomiejskim londyńskim społeczeństwie, dotyka spraw nieobcych żadnemu człowiekowi. Seks, namiętność, miłość, ale i strata – to główne elementy tej opowieści, która powstała zupełnie przypadkiem w głowie Waller-Bridge. Aktorka i producentka otrzymała zlecenie stworzenia krótkiego, 10-minutowego stand-upu, w wyniku którego narodziła się postać Fleabag, niezależnej kobiety mierzącej się ze światem. BBC oficjalnie potwierdziło, że serial doczeka się kontynuacji.

Fleabag, sezon 2, BBC, Amazon
Kadr z serialu „Fleabag”
 

Decyzję o przedłużeniu „Fleabag” ogłoszono podczas Edinburgh International TV Festival. Niedługo potem Waller-Bridge udzieliła wywiadu dla Variety, w którym zdradziła swoje pomysły na drugi sezon. Showrunnerka przyznała, że podczas prac nad pierwszą serią została poproszona przez producentów o zostawienie otwartej furtki dla ewentualnej kontynuacji, czego jednak nie zrobiła. Kiedy więc dowiedziała się o planach nakręcenia kolejnego sezonu, była do tego mocno sceptycznie nastawiona, nie widząc możliwości powrotu do stworzonej przez nią historii. Poświęciła wiele dni na zastanowienie się nad kontynuacją, kiedy pomysł idealny przyszedł do niej podczas podróży autobusem.

Fleabag, sezon 2, BBC, Amazon
Kadr z serialu „Fleabag”
 

Decyzja o stworzeniu nowego sezonu musiała poczekać najprawdopodobniej przez inne zobowiązania showrunnerki. Ostatnio była zaangażowana w równie dobrze przyjęty serial, „Killing Eve”, oraz promocję filmu „Solo”. Według Waller-Bridge drugi sezon będzie czymś kompletnie innym: wciąż ma dotyczyć Fleabag, ale akcja będzie rozgrywała się w zupełnie innym miejscu w jej życiu. Ważnym elementem fabuły mają się stać także postacie siostry głównej bohaterki oraz jej męża.

Prace na planie drugiego sezonu rozpoczną się już tego lata, a premiera planowana jest na 2019 rok.

Źródło: denofgeek.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Fleabag

Autorski serial Phoebe Waller-Bridge to historia bohaterki, która swoim podłym charakterem utrudnia życie sobie i innym. Zasady tworzy sama i nawet tych wykreowanych …