Aktualności

Zaskakujące wieści docierają do nas ze Stanów Zjednoczonych. Twórca komiksów o tematyce zombie postanowił wytoczyć proces ekipie „Fear The Walking Dead”, gdyż uznał, że drugi sezon serialu łudząco przypomina jedno z jego dzieł.

„Dead Ahead” – to tytuł serii komiksów Mela Smitha, traktującej o tematyce apokalipsy zombie. Ze spływających do nas informacji jasno wynika, że we wtorek Smith zdecydował się na pozwanie stacji AMC oraz twórców serialu „Fear The Walking Dead”, gdyż uważa, że w drugim sezonie swojej produkcji dopuścili się plagiatu. 

Seria „Dead Ahead” zdecydowanie nie zalicza się do najpopularniejszych, lecz z tego co możemy się na jej temat dowiedzieć, opowiada o grupie ludzi, którzy w momencie wybuchu apokalipsy zombie zostają uwięzieni na niewielkiej łodzi. Z tego lakonicznego opisu wnioskować możemy, że rzeczywiście pomysł twórców „Fear The Walking Dead” na drugi sezon swojej produkcji był dosyć podobny. 

dead ahead, fear the walking dead, amc
Okładka „Dead Ahead” Mela Smitha

Informacją, która dodaje całej sprawie rumieńców, jest fakt, że agentem Smitha był niegdyś David Alpert, obecnie jeden z najbliższym współpracowników Kirkmana. Wydaje się więc, że oba dzieła łączy podejrzanie wiele szczegółów, a w wytoczonej sprawie Smith nie jest bez szans. 

„Fear The Walking Dead” jest obecnie w trakcie przerwy w emisji. Nowe odcinki serialu powrócą już 13 sierpnia.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Fear the Walking Dead

Spin-off serialu Żywe Trupy (The Walking Dead), który przedstawia początek apokalipsy zombie na zachodnim wybrzeżu USA. Fabuła obejmuje okres, kiedy Atlanta upadała, …