Aktualności

Amazon Prime Video zamówił nowy serial animowany dla dorosłych. „Fairfax” dostało od razu zamówienie na dwa sezony.

Na streamingowej platformie Amazonu pojawi się nowa animacja dla dorosłych. Serial „Fairfax” będzie komedią. Amazon zamówił od razu 16 odcinków, które zostaną podzielone na dwa sezony.

„Fairfax” jest tworzony przez Matta Hausfatera („Undateable”), Aarona Buchsbauma i Teddy’ego Rileya, a także Serious Business, Titmouse oraz Amazon Studios.

Fairfax
Akcja animacji będzie działa się w Los Angeles 

Serial ma śledzić losy czterech najlepszych przyjaciół z gimnazjum, którzy podejmą się niekończącego się wyzwania, by przebić się w Fairfax Avenue, pulsującym sercu hajpbestii* kultury w Los Angeles. 

Twórcy animacji powiedzieli:

Nasz serial to list miłosny do dzisiejszych dzieciaków – generacji, która z pewnością ocali nasz świat przed globalnym ociepleniem, o ile nie umrą przedtem od jedzenia kapsułek do prania. To współczesne spojrzenie na wieczną walkę o to, by być bardziej cool, niż jest się w rzeczywistości, by wpasować się i jednocześnie wyróżniać, to pokazanie uczucia, jakiego doświadcza się podczas staniaw kolejce po parę trampek, których nigdy się nie dostaje. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Serious Business, Somehoodlum, Pizzaslime, Titmouse oraz Amazon Studios. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego zespołu. 

Soomhoodlum
Grafiki Somehoodlum są charakterystyczne

Za serial odpowiada wiele firm i osób, producentami wykonawczymi będą m.in. Peter A. Knight („Bojack Horseman”) i Chris Prynoski („Big Mouth”). Postacie zostały zaprojektowane przez Somehoodlum. 

Albert Cheng, dyrektor operacyjny i współdyrektor telewizji Amazon Studios, powiedział: 

„Fairfax” jest bystre, dziwne i zabawne. Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy pracować z Mattem, Aaronem, Teddym oraz zespołami w Serious Business i Titmouse, dzięki temu nasi klienci Prime Video na całym świecie będą mogli zobaczyć ten wyjątkowy nowy serial. 

Bojack
Jednym z producentów wykonawczych będzie producent 
„BoJack Horseman”

Serial ma mieć premierę w 2021 roku na Amazon Prime Video. Będzie można go obejrzeć w ponad 200 krajach na całym świecie.

* hajpbestia – hypebeast – dziecak, który kolekcjonuje buty, ubrania czy akcesoria, tylko po to, aby zrobić wrażenie na innych. 

Źródło: Deadline

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.