Aktualności

„Escape at Dannemora” w reżyserii Bena Stillera to nowy miniserial oparty na prawdziwych wydarzeniach. W rolach głównych wystąpią Benicio Del Toro i Patricia Arquette.

Latem 2015 roku dwóch więźniów skazanych na dożywocie za morderstwa uciekło z więzienia Dannemora – jednego z najpilniej strzeżonych zakładów karnych w stanie Nowy Jork. W realizacji planu ucieczki pomogła osadzonym zamężna pracownica placówki, która przez wiele miesięcy miała romans z obydwoma mężczyznami. Poszukiwania zbiegów prowadzono na terenie całego stanu.

Skazany za morderstwo Richard Matt opracowuje plan ucieczki. W realizacji zamiarów pomaga mu Tilly Mitchell – pracująca żona i matka, która kieruje więzienną szwalnią. Tilly wdaje się w romans z Mattem, a także z drugim skazanym – Davidem Sweatem. Ten odsiaduje wyrok za zabicie policjanta i być może darzy Tilly prawdziwym uczuciem. David dość niechętnie zgadza się pomóc Richardowi Mattowi w realizacji jego planu.

Ucieczka z Dannemory, HBO GO, HBO, premiera
Zdjęcie z realizacji produkcji HBO

W głównych bohaterów wcielą się zdobywcy Oscarów – Benicio Del Toro („Traffic) i Patricia Arquette („Boyhood”) oraz nominowany do Złotych Globów Paul Dano („Love & Mercy”, „There Will Be Blood”). W pozostałych rolach pojawią się nominowana do Złotych Globów i nagrody Emmy Bonnie Hunt, Eric Lange i nominowany do nagrody Emmy David Morse. Reżyserem produkcji jest popularny aktor i reżyser Ben Stiller, a autorami scenariusza są Brett Johnson („Mad Men”) i nominowany do Nagrody Akademii Filmowej Michael Tolkin („The Player”), którzy poznali się w zespole scenarzystów podczas prac nad serialem „Ray Donovan”.

Producenci wykonawczy to: Ben Stiller, Brett Johnson, Michael Tolkin, a także Bryan Zuriff („Steve Jobs”), Bill Carraro („Blade Runner 2049”), trzykrotnie nominowany do Oscara Michael De Luca („The Social Network”, „Fifty Shades of Grey”) ze spółki Michael De Luca Productions oraz Nicky Weinstock, który reprezentuje Red Hour Productions. 

Już 19 listopada produkcja pojawi się na platformie HBO GO, a premiera w telewizji zaplanowana jest na 7 grudnia.

Źródło: materiał prasowy od HBO

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Escape at Dannemora

Serial opowiada historię konfliktu w więzieniu w Nowym Jorku w 2015 roku, w który wplątana była dwójka morderców, którym pomagała pracująca w więzieniu żona jednego …