1
Aktualności

Aktorka Elmarie Wendel, najbardziej znana z roli ekscentrycznej pani Dubcek w długoletnim sitcomie NBC „3rd Rock From The Sun”, odeszła z tego świata. Jej córka, również aktorka – J.C. Wendel, potwierdziła informację o śmierci matki na Instagramie. Nie podano przyczyny zgonu. Wendel miała 89 lat.

Wendel rozpoczęła swoją karierę na scenie w Nowym Jorku, występowała zarówno na Broadwayu, jak i poza nim. Później trafiła do Los Angeles, gdzie udało jej się rozpocząć karierę serialową i filmową.

Elmarie Wendel nie żyje
Aktorka Elmarie Wendel zmarła w wieku 89 lat.

To właśnie tam otrzymała rolę pani Dubcek, gospodyni rodziny Solomon, w odnoszącym sukcesy sitcomie NBC „3rd Rock from the Sun”. Jej dziwaczną postać można opisać jako wolną i swobodną kobietę, która miała wielu partnerów i nierzadko była nietypowym wsparciem dla Solomonów jeśli chodzi o problemy miłosne.

Seria była emitowana w latach 1996-2001 w telewizji NBC.

Jej inne telewizyjne wystąpienia to między innymi: „Seinfeld”, „Murder She Wrote”, „Murphy Brown”, „Empty Nest” i „The George Lopez Show”. Wcieliła się także w głosową rolę ciotki Grizeldy w „The Lorax”.

Źródło: deadline.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane