1
Aktualności

Jakich nowych serialowych pozycji możemy spodziewać się w listopadzie od Showmaxa? Nie jest tego dużo, ale może coś wam wpadnie w oko. Przejrzyjcie listę nowości.

Showmax – w przeciwieństwie do platformy Netflix – jest raczej oszczędny w liczbę nowo dodawanych produkcji. Ale może siła tkwi tutaj w jakości?

 

„Egzorcysta” (1 listopada)

Serwis SVOD zdecydował się postawić na polską animację dla dorosłych. Dzięki współpracy z Bartoszem Walaszkiem („Kapitan Bomba”, „Blok Ekipa”) powstał „Egzorcysta”. Jest to 13-odcinkowa seria opowiadająca o Bogdanie Bonie, pracowniku budowlanym, który po godzinach dorabia sobie jako egzorcysta, walcząc z wszelkim złem. Na początek platforma udostępniła pierwsze trzy odcinki, każdy trwający po 11 minut. Czy warto sięgnąć po tę pozycję? Na pewno spodoba się ona wszystkim fanom produkcji Walaszka, bo zawiera stale powielane przez artystę schematy – prosty styl animacji czy też humor opierający się na polskich stereotypach. 

 

„Berlin Station” (9 listopada)

Dla odmiany „Berlin Station” to poważna produkcja szpiegowska – powinna przypaść do gustu fanom „Homeland”. Fabuła serialu skupia się wokół agenta CIA Daniela Millera, który zostaje wydelegowany do niemieckiej rezydentury agencji w Berlinie. Otrzymuje on tajną misję ustalenia źródła wycieku tajnych informacji. Podczas badania sprawy agent specjalny wpada na trop spisku, w który zamieszani są waszyngtońscy agenci. W serialu występują Richard Armitage („Hobbit”), Rhys Ifans („Elementary”), Richard Jenkins („Olive Kitteridge”) i Leland Orser („Ray Donovan”). Pierwszy sezon produkcji spotkał się z dość dobrym odbiorem w internecie – zbierając średnią 65 punktów na 100 w serwisie Metacritic oraz 70% na stronie Rotten Tomatoes.

 

„Marvel’s Runaways” (22 listopada)

Po dodaniu do bazy serwisu „Inhumans” oraz „Agents of S.H.I.E.L.D” pora na kolejną pozycję od Marvela – „Marvel’s Runaways”. Serial opowie historię szóstki nastolatków, którzy postanawiają uciec z domu, gdy odkrywają, że ich rodzice są mutantami i należą do sekty The Pride. Produkcja zdobyła fantastyczne oceny na RottenTomatoes – 100% na podstawie 11 recenzji krytyków telewizyjnych. Określili oni nowy projekt Marvela jako zgrabne połączenie serialu o superbohaterach z teen dramą. Zdaniem recenzentów „Marvel’s Runaways” może pokusić się o tytuł najlepszego dramatu Marvela w tym sezonie. 

 

Poza tymi trzema dużymi nowościami Showmax proponuje nam cotygodniową porcję nowych odcinków „The Brave” oraz „Ucha Prezesa”.

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • RaQeNoPe
    RaQeNoPe

    Warto wspomnieć o serialu Get Shorty, który dziś pojawił się na platformie.

Powiązane

Seriale

Marvel's Runaways

Bohaterami serialu jest szóstka nastolatków, których drogi rozeszły się po śmierci dawnej koleżanki. Po odkryciu prawdy o swoich rodzicach przyjaciele muszą jednak …


Berlin Station

Agent Daniel Miller jedzie do placówki CIA w Berlinie. Została mu powierzona tajna misja: odkryć, kim jest niejaki Thomas Shaw, człowiek ujawniający poufne informacje …