1
Aktualności

Amazon wraz ze Studio Lambert ogłosili rozpoczęcie prac nad nowym serialem sci-fi, którego produkcją zajmie się Channing Powell, pracująca przy „The Walking Dead”.

Wysokobudżetowy dramat „The Feed” osadzony w dystopijnym świecie niedalekiej przyszłości, skupi się na zagrożeniach wynikających ze zbytniego uzależnienia od mediów społecznościowych. W serialu ludzie będą w stanie pobrać newsfeed z portalu wprost do swojego umysłu. W pewnym momencie aktywność mediów tajemniczo się obniży, przez co społeczeństwo zacznie tracić swoją spójność. Główną osią fabuły ma być tajemnicze zaginięcie sześcioletniej dziewczynki, podczas wspomnianego spadku aktywności w mediach społecznościowych.

the feed, amazon, Channing Powell,
Channing Powell
 

Scenariusz opiera się na wydanej na początku 2018 roku książce „The Feed” autorstwa Nicka Clarka Windo. Twórcy zaznaczyli, że serial będzie tylko w minimalny sposób czerpać z fabuły powieści, podobno już mają plan na drugi i trzeci sezon. Bardzo istotną role w procesie produkcji będzie miało Studio Lambert, które pomimo dość krótkiej historii i zaledwie kilku stworzonych do tej pory serii zajmie się dystrybucją na terenie Europy. Jego dyrektor, Stephen Lambert, napisze scenariusze do kilku odcinków, których akcja będzie się rozgryawała w Londynie. Natomiast Channing Powell zajmie się pozostałymi odcinkami dziejącymi się poza krajem.

Zapytany o szczegóły dotyczące serialu Stephen Lambert odpowiedział:

To było takie fascynujące, że w niedalekiej przyszłości to co mamy teraz w rękach, będzie także w naszych głowach.

Szef programowy Studio Lambert, Bruce Mann dodał:

Jesteśmy zachwyceni, że Stephen i Susan tworzą taki śmiały i prowokacyjny serial. Posiadanie tak utalentowanej showrunnerki jak Powell jest naprawdę ekscytujące.

„The Feed” jest wspólnym projektem Amazona i Studio Lambert, co ułatwi w znacznym stopniu proces dystrybucji zarówno w USA, jak i Europie.

Źródło: deadline.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.