Aktualności

Warner Media przygotowuje serial opowiadający o losach kobiet znanych z powieści Franka Herberta „Diuna”.

W niedalekiej przyszłości Warner Media ma zamiar uruchomić własną platformę streamingową, na której znajdzie się między innymi zupełnie nowy projekt, oparty o książki mistrza science fiction, Franka Herberta. Produkcja opowie o losach kobiet znanych z jego powieści, które zawsze bardzo mocno wpływały na wydarzenia na pustynnej planecie Arrakis. Jest to jedyne miejsce we wszechświecie, w którym można wydobywać tzw. Melanż, substancję pozwalającą na odbywanie podróży kosmicznych. Z tego względu planeta jest kluczowym ośrodkiem władzy w całym wszechświecie.

Dune: The Sisterhood, Dune, Warner Media, sezon 1, zamówienie, Denis Villeneuve
Kadr z filmu „Dune”

Arrakis rządzi ród Atrydów, na czele którego stoi Paul. Młody mężczyzna musi stawić czoła wielu przeciwnikom, ale najgroźniejszy z nich czai się o wiele bliżej, niż przypuszcza. Ogromny wpływ na władcę zwanego Muadib ma jego matka oraz siostra, które starają się kierować decyzjami młodego mężczyzny. Obie są jednocześnie pod dużym wpływem Zgromadzenia Żeńskiego, które od wielu wieków stara się władać z ukrycia.

Serial „Dune: the Sisterhood” wyreżyseruje Denis Villeneuve, który obecnie pracuje nad filmową wersją książki „Dune”. Można zatem z całaą pewnością założyć, że film i serial będą się w pewien sposób uzupełniać. Data premiery nie jest znana.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.