Aktualności

Już niebawem na antenie stacji BBC odbędzie się premiera dwuodcinkowego serialu „The Miniaturist”. Scenarzystą produkcji jest John Browlon, znany z pracy przy m.in. „Fleming”.

„The Miniaturist” jest adaptacją powieści Jessie Burton o tym samym tytule. Książka szybko stała się bestsellerem, podbijając rynek wydawniczy w ponad 30 krajach i zdobywając tak prestiżowe nagrody jak Book of the Year w plebiscycie National Book AwardW Polsce powieść została wydana przez Wydawnictwo Literackie pod tytułem „Miniaturzystka”.

Akcja ma miejsce w 1686 roku. Historia zaczyna się w momencie, w którym 18-letnia Nella Ortman staje przed drzwiami wielkiego domu w bogatej dzielnicy Amsterdamu. Miesiąc wcześniej poślubiła zamożnego kupca, Johannesa Brandta, a teraz przyjechała, by wprowadzić się do męża. Zamiast niego w rezydencji czeka na nią negatywnie nastawiona siostra Brandta, Marin. Kiedy mąż Nelli w końcu się zjawia, daje jej w prezencie drewnianą replikę domu, którą umeblowała tajemnicza miniaturzystka. Wkrótce okazuje się, że drobiazgi i figurki przedstawiające domowników odsłaniają ich sekrety i przewidują wydarzenia z najbliższej przeszłości

- Nie mogłabym być bardziej szczęśliwa, opowiadając tę niesamowitą i klimatyczną historię z tak wspaniałą grupą ludzi. Od razu zakochałam się w wytrzymałości Nelli i nie mogę się doczekać, by pomóc w powołaniu do życia tej magicznej opowieści 

– powiedziała Anya Taylor-Joy („The Witch”), odtwórczyni głównej roli.

Marin zagrała Romola Garai („Suffragette”, „Emma”, „Dirty Dancing 2”), a w Johannesa Brandta wcielił się Alex Hassel („Cold Mountain”). W serialu zobaczymy również Pappe Essiedu, Emily Berrington oraz Hayley Squiers. Pełen zwiastun produkcji nie został do tej pory opublikowany, jednak w spocie reklamowym BBC „Pure Drama” można zobaczyć krótkie migawki z serialu.

Serial zadebiutuje na antenie BBC już 26 grudnia. Drugi i zarazem ostatni epizod dzień później – 27 grudnia.

Źródło: panmacmillan.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.