Aktualności

Netflix ogłosił, że niemiecki serial „Dark”, który podbił serca widzów na całym świecie, doczeka się kolejnego sezonu.

Zaledwie trzy tygodnie po premierze na Netflixie fani serialu „Dark” mogą się już zastanawiać, co ich spotka w kolejnym sezonie. Niemiecki oddział Netflixa stworzył niesamowicie tajemnicze i mroczne widowisko, które tak bardzo spodobało się widzom, że decyzja o przedłużeniu nie powinna nikogo dziwić. Wyjątkowo skomplikowana łamigłówka, która rozpoczyna się wraz ze zniknięciem dwójki dzieci w małym miasteczku Winden, zmusiła całe zastępy odbiorców do wzmożonego wysiłku umysłowego. Bardzo dobrze poprowadzone wątki fabularne, takie jak skomplikowane relacje pomiędzy kilkoma rodzinami zamieszkującymi miasteczko, siły nadnaturalne czyhające w ciemności jaskiń oraz kryminalne zagadki sprzed lat, są najmocniejszymi stronami tego serialu.

Kadr z serialu „Dark”
 

Netflix nie podał oficjalnych wyników oglądalności, ale zaznaczył, że jest to jeden z najbardziej popularnych nieanglojęzycznych seriali w historii platformy. Największe sukcesy „Dark” odniósł w USA, Brazylii, we Włoszech, w Turcji, Hiszpanii oraz Francji. Na oczywiste porównania do innego hitu serwisu, „Stranger Things”, wicedyrektor seriali oryginalnych Netflixa, Kelly Luegenbiehl, odpowiada:

Kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy o „Dark”, szybko uświadomiliśmy sobie, że nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieliśmy, czy to w Niemczech, czy gdziekolwiek indziej na świecie. „Dark” to świadectwo, że wspaniałe historie nie znają granic.

Serial „Dark” został stworzony przez Barana bo Odara oraz Jantje Friese. Twórcy zapewniają, że mają w zanadrzu jeszcze całkiem sporo pomysłów na to, jak rozwinąć swoją opowieść.

Zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na informacje dotyczące planowanej daty premiery, ale czas jest przecież względny.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Dark

Serial skupia się na zniknięciu dwójki dzieci w małym niemieckim miasteczku, w którym koncepcja czasu została wywrócona do góry nogami. Zagadką w tym przypadku …