Aktualności

Nadchodzący, jedenasty już, sezon brytyjskiego serialu „Doctor Who” będzie pełen zmian. Doktorem po raz pierwszy zostanie kobieta (Jodie Whittaker), Steven Moffat oddał stery Chrisowi Chibnallowi, powstało nowe logo, a teraz do drużyny dołącza nowy kompozytor.

Muzyką w produkcji zajmie się Brytyjczyk Segun Akinola, który zastąpi Murraya Golda, tworzącego dźwięki do serii od początku New Who, czyli od 2005 roku.

BBC podkreśla, że Akinola to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu i wylicza jego osiągnięcia. Muzyk bowiem komponował do „Black and British: A Forgotten History”, a także do nagrodzonego filmu „A Moving Image”.

segun akinola
Segun Akinola

Chibnall entuzjastycznie podszedł do nowego członka zespołu i spodziewa się „fantastycznych i odważnych” nut w nadchodzącym sezonie.

Kompozytor również nie ukrywa radości.

„Doctor Who” jest wpleciony w brytyjską kulturę i słynny na całym świecie. Jestem niezwykle podekscytowany przywilejem pracy nad uwielbianą przez wszystkich serią i możliwością dodania do niej mojego muzycznego głosu.

Czy to oznacza, że czeka nas jeszcze więcej zmian? Nie wiadomo, jednak fani mają nadzieję, że główny motyw muzyczny pozostanie ten sam. Do tej pory bowiem artyści nie zmieniali go drastycznie, a jedynie dodawali pojedyncze efekty dźwiękowe. Dorobek Akinoli możecie sprawdzić na jego stronie internetowej.

Odpowiedź na wszystkie pytania poznamy jesienią, kiedy to zadebiutuje jedenasty sezon.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Doctor Who

Rose Tyler pracuje w domu towarowym w Londynie. Prowadzi monotonne, przeciętne życie, do momentu, w którym manekiny sklepowe próbują ją zabić. Ratuje ją nieznajomy, …