Aktualności

Gdy w lipcu tego roku Chris Chibnall, główny scenarzysta i producent wykonawczy nowego sezonu kultowego serialu „Doctor Who” ogłosił, że Trzynastym Doktorem zostanie Jodie Whittaker, zastępując tym samym Petera Capaldi, najwyraźniej zapomniał dodać, że potrząśnie również resztą obsady.

Decyzję o obsadzeniu Whittaker Chibnall skomentował następująco:

Zawsze wiedziałem, że chcę, aby Trzynasty Doktor był kobietą, i jestem bardzo podekscytowany, wiedząc, że mój pierwszy wybór przystał na tę rolę. Jej przesłuchanie po prostu zmiotło nas wszystkich z nóg. (...) Jodie jest bardzo na topie, jest bardzo zabawną, porywającą, superintelignetną siłą, która zapewni roli wiele sprytu, siły i ciepła. Trzynasta Doktor nadchodzi.

Stacja BBC, główny dystrybutor serialu, podała niedawno nazwiska aktorów, którzy dołączyli wraz z Whittaker do obsady serialu. Wśród nich znaleźli się między innymi Mandip Gill, Tosin Cole i Bradley Walsh, którzy obejmą role Yasmin, Ryana i Grahama. W słowach Chibnalla: 

Nowa Doktor będzie potrzebować nowych przyjaciół. (...) Jest mi niezmiernie miło wyjawić, że do obsady wróci także Sharon D Clarke.  

Według BBC nowy sezon będzie dziesięciotygodniowym maratonem odcinków po 50 minut każdy; zadebiutuje zaś na jesieni 2018 roku, startując z godzinnym odcinkiem specjalnym otwierającym serię. 

Źródło: bbc.co.uk

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Doctor Who

Rose Tyler pracuje w domu towarowym w Londynie. Prowadzi monotonne, przeciętne życie, do momentu, w którym manekiny sklepowe próbują ją zabić. Ratuje ją nieznajomy, …