1
Aktualności

Stacja BBC America poinformowała w poniedziałek 18 grudnia o kasacji serialu „Dirk Gently's Holistic Detective Agency”. Decyzja zapadła dwa dni po wyemitowaniu finału 2. sezonu. Jednak możliwe, że nie wszystko jeszcze stracone – w styczniu nowy sezon pojawi się na Netflixie, który odpowiada za dystrybucję serialu poza Stanami Zjednoczonymi. Jak poinformował twórca serialu, oglądalność może wpłynąć na powstanie kontynuacji.

BBC America podziękowała fanom za zaangażowanie, ze smutkiem informując o kasacji serialu. Całość oświadczenia można przeczytać poniżej:

„Dirk Gently's Holistic Detective Agency” to komediowy serial sci-fi, skupiający się na postaci ekscentrycznego Dirka Gently’ego, podającego się za „holistycznego detektywa”. Pomocą w rozwiązywaniu spraw służą mu Todd Brotzman i Farah Black, których poznaje podczas pierwszej przedstawionej nam sprawy. Całość bazuje na książkach stworzonych przez Douglasa Adamsa.

W obsadzie występują: Samuel Barnett („Desperate Romantics”, „Penny Dreadful”), Elijah Wood (filmowa trylogia „The Lord of the Rings”, „Wilfred”), Hannah Marks („Heartland”, „Necessary Roughness”), Jade Eshete, Fiona Dourif („True Blood”, „When We Rise”), Mpho Koaho („Falling Skies”), Michael Eklund („Bates Motel”, „Wynonna Earp”), Dustin Milligan („90210”, „Schitt's Creek”), Osric Chau („Supernatural”). Showrunnerem produkcji jest Robert C. Cooper ( „Stargate SG-1”). Twórca serialu, Max Landis („Channel Zero”), poinformował na Twitterze, że nie wszystko jeszcze stracone i zachęcił fanów na całym świecie do oglądania nowego sezonu na Netflixie.

Obydwa sezony produkcji cieszyły się dobrymi opiniami. W serwisie Rotten Tomatoes osiągnęły odpowiednio 73% (z oceną 6.54/10) i 100% (z oceną 7.33/10) „świeżości”. Na decyzję o kasacji wpłynął zapewne spadek oglądalności (z 287. tysięcy widzów na odcinek w 1. sezonie do około 250. tysięcy widzów na odcinek w 2. sezonie serialu).

Już 5. stycznia 2. sezon Dirka pojawi się na Netflixie – jeśli jeszcze nie zaczęliście oglądać tego serialu, to najwyższy czas nadrobić 1. sezon.

Źródło: BBC America / Twitter

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • MankiFanki
    MankiFanki

    Mam nadzieję że jednak przedłużą ten serial jest genialny i zasługuje na więcej niż dwa seozny!!

Powiązane

Seriale

Dirk Gently's Holistic Detective Agency

Boy hotelowy Todd Brotzman znajduje zwłoki milionera Patricka Springa, po czym spotyka ekscentrycznego Dirka Gently'ego, nazywającego samego siebie „holistycznym …