Aktualności

Długo oczekiwana kontynuacja serialu „Deutschland 83”, wreszcie doczekała się oficjalnie potwierdzonej daty premiery.

Serial jest rozwinięciem wątku głównego bohatera, Martina Raucha, który po blamażu trzy lata wcześniej musiał odejść na szpiegowską emeryturę. Zmieniające się w sposób bardzo dynamiczny polityczne tło lat osiemdziesiątych zmusza jednak Stasi (niemiecki wywiad) do ponownego wezwania Raucha na pomoc. Niemcy Wschodnie, po utracie pomocy finansowej ze strony Związku Radzieckiego, za wszelką cena chcą wymyślić sposób na wyjście z tego kryzysu. Rozsyłają swoich szpiegów na zachód, w celu kradzieży największych sekretów, dzięki którym upadek Wschodu mógłby zostać odwleczony w czasie.

Deutschland 83, Deutschland 86, sezon 1, RTL, Sundance TV, AMC,
Kadr z serialu „Deutschland 83”
 

Rauch w „Deutschalnd 86” zwiedzi całkiem spory kawałek świata, głównie Afrykę oraz Berlin Zachodni. Jedną z jego misji będzie infiltracja armii Niemiec Zachodnich, niestety przez brak kompetencji i doświadczenia, po raz kolejny narazi całą misję na niepowodzenie.

Serial został wyprodukowany przez AMC Networks, SundanceTV oraz Amazon, który przejął współprodukcję od stacji RTL, niezadowolonej z wyników oglądalność „Deutschland 83”. Premierowy odcinek pojawi się na niemieckim Amazonie już 19 października, a niecały tydzień później, bo 25 października zadebiutuje w stacji SundanceTV, co zostało zapowiedziane za pomocą promo dostępnego na fanpage’u serialu – do obejrzenia TUTAJ. Nie wiadomo jeszcze czy serial pojawi się również w polskiej ofercie Amazona.

Źródło: SundanceTV / chip.de

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane