Aktualności

„Hard Sun” to dramat kryminalny powstały w wyniku współpracy BBC One i Hulu. Wstępne prace nad produkcją trwały od 2015 roku. Niedawno został wypuszczony zwiastun, pozwalający na bliższe zapoznanie się z tematyką serialu.

Akcja „Hard Sun” rozgrywa się w Londynie, niedługo przed apokalipsą. Historia opowiada o współpracy detektywów – Elaine Renko (Agyness Deyn) oraz Charliego Hicksa. Kobieta jest trudna w obyciu i zdruzgotana przez wydarzenia z przeszłości, ale nikt nie jest w stanie jej przekupić. Z kolei Charlie to kochający ojciec oraz zaangażowany funkcjonariusz, jednak głęboko skorumpowany. Pomimo braku zaufania, detektywi będą musieli nauczyć się razem pracować, jeżeli chcą ochronić bliskich i przetrwać do końca świata. 

Produkcja będzie liczyła sześć odcinków, każdy trwający około godziny. Zwiastun obiecuje gęstą atmosferę i pełną zwrotów akcji historię. Twórca serialu, Neil Cross („Luther”), wypowiedział się dla portalu deadline.com na temat produkcji serialu:

 Świetnie się bawiliśmy. Kręciliśmy od stycznia do końca maja. Oczywiście robienie serialu jest zawsze trudne, jednak nie ma powodu, by to, co robimy, nie miałoby być zabawą. W pewnym sensie był to stosunkowo prosty proces, podczas którego napisałem wszystkie odcinki – staram się znaleźć nieskomplikowany sposób na opowiedzenie o kreatywnym związku, ale takiego nie ma. Praca była bardzo relaksująca i owocna.

„Had Sun” zadebiutuje w brytyjskiej telewizji 6 stycznia 2018 roku. W USA serial będzie dostępny od 7 marca.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Hard Sun

Detektyw Robert Hicks i Elaine Renko to londyńczycy będący detektywistycznymi rywalami. Muszą zjednoczyć siły, by walczyć o prawo i bezpieczeństwo innych w obliczu …